Wi

Witam serdecznie,

 

Chciałbym zapytać czy w ostatnim czasie pozmieniały się jakieś restrykcje, wymagania na eBay odnośnie wystawiania przedmiotów ? Zauważyłem że w ostatnim miesiącu drastycznie spadła mi sprzedaż za pośrednictwem tego serwisu.

 

Poniżej podsyłam link do mojego sklepu. Czy mógłby ktoś z Was mi pomóc ?

 

http://stores.ebay.co.uk/furniture-just4you

 

 

Przemek.

 

Wiadomość 1 z 8
ostatnia odpowiedź
7 ODPOW. 7

Wi

sprawdz czy wysylasz na caly swiat. u mnie spadla sorzedaz gdy ograniczylem rejony. Pozycjonowanie od tego m.in zalezy

**************************************
Wiadomość 2 z 8
ostatnia odpowiedź

Wi

Witaj,

 

Nie wysyłam na cały świat, gdyż w przypadku mebli jest to nierealne. Są to meble w paczkach, ważące od 50 do 100 kg 🙂

Wiadomość 3 z 8
ostatnia odpowiedź

Wi

Rozumiem, ze mas zoferty zoptymalizowane wg wymagan ebay. Czy moze to byc efekt sezonowosci lub nowej konkurencji? 

 

Patrząc na https://www.ebay.co.uk/itm/253638418114 na Twoim miejscu porawcowalbym nad

 

1) prostszym i krótszym (bardziej zwięzłym) opisem produktów i tych wszystkich warunków zakupu / dostawy itp. > teraz jest to wszystko bardzo długie i wygląa skomplikowanie

 

2) poprawnymi jezykowo opisami po angielsku, bo towar niby w UK ale opis kuleje jesli chodzi o poprawność językową

 

Kilka błędów wg mnie:

 

COST OF GREY AREA - ARE QUOTED INDYWIDUALNY

 

cost of transport do NOT
Wiadomość 4 z 8
ostatnia odpowiedź

Wi

Witam,

 

Dzięki kolego za odpowiedz. Opisy są jeszcze z czasów, gdzie uczyłem się tak naprawdę jezyka. A czy mógłbyś mi powiedzieć jakie są wymagania optymalizacyjne wg eBay  lub gdzie mogę o tym poczytać ?

Wiadomość 5 z 8
ostatnia odpowiedź

Wi

1. Usuń Terms

2. Wiekszośc tekstów, które mogłyby wpłynąć na lepsze pozycjonowanie jest u Ciebie grafiką- więc ich wartość dla poprawy pozycjonowania =0

3. Lepiej jest ustaliś wysylke "na cały świat" i w wysyłce wykluczyć kontynety/kraje

 

Wiadomość 6 z 8
ostatnia odpowiedź

Wi

Hej, Dzięki za odpowiedz.

 

A czy mogłabyś mi powiedzieć dlaczego mam usunąć terms ? co w nim jest złego ? przecież jeśli tego nie mam, to każdy może ze mną robić co chce.

Wiadomość 7 z 8
ostatnia odpowiedź

Wi

Witaj

Bo terms możesz sobie wstawić 1 raz w ustawieniach.Poza tym "zjada" transfer na mobilnych i aukcja wygląda jak "śledź" -nie chce się tego nawet przewijać. Zawsze myśl o usability- czy Tobie jako klientowi każdy element umieszczony w aukcji byłby niezbędny i czytałbyś go.

Wiadomość 8 z 8
ostatnia odpowiedź