anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Poczta przetrzymuje moją przesyłkę - gdzie mogę złożyć skargę?

Niedawno kupiłam sobie w US gadżet z nowego serialu, nic wartościowego, zwykła ulotka i promocyjna płytka DVD.  Zależało mi na czasie, więc skorzystałam z opcji wysyłki ekspresowej, dodatkowo monitorowanej. Do tej pory takie przesyłki otrzymywałam w ciągu 6 dni. Niestety tym razem przesyłka utknęła na poczcie w Zabrzu i leży tam już prawie miesiąc.:-( Już myślałam, że zaginęła… na szczęście nie, jednak zamiast niej otrzymałam pismo z poczty, że nadawca źle wypełnił jakieś dokumenty celne i mam potwierdzić, że nadawca jest moim krewnym lub dostarczyć dokumenty potwierdzające zakup przeze mnie tego przedmiotu.X-( Zastanawia mnie kogo oni tam zatrudniają??? Ktoś kto uważa, że coś takiego może być warte ponad 150EUR? to po prostu… ach brak mi słów! Oczywiście wysłałam wymagane dokumenty drogą mailową, tylko niestety, poczta nie raczy potwierdzić ich otrzymania, a dodzwonienie tam graniczy z cudem.X-(
Już wcześniej – 2 lata temu – miałam podobną sytuację, kiedy kupiłam sobie na allegro kapcie. Wówczas podobne pismo dostałam z poczty w Bytomiu i wówczas poczta przetrzymała moją przesyłkę z pół roku. Po wysłaniu dowodu zakupu z allegro, trzymali moją przesyłkę jeszcze ponad miesiąc.:-( Ale wtedy koszt wysyłki wynosił 10zł i była to niewielka kwota.
W związku z tym chciałam zapytać co mogę zrobić w tej sytuacji??:|, gdzie mogę napisać skargę na pocztę w Zabrzu??:|, zwłaszcza, że w mojej ocenie jest to czysta złośliwość!!!! Płaciłam za przesyłkę ekspresową, a nie zwykłą, w ciągu dwóch dni przesyłka była na terenie Polski i utknęła,  to poczta polska nie dotrzymała terminu dostarczenia. Czy mam szansę na jakąś rekompensatę ze strony poczty za przetrzymanie przesyłki?]:)

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Poczta przetrzymuje moją przesyłkę - gdzie mogę złożyć skargę?

to nie poczta, przetrzymuje Twoją przesyłkę, a została ona zatrzymana przez Urząd Celny wyślij im jeszcze raz skan wydruku aukcji i skan zapłaty ze strony PayPal, tylko musisz podać numer ten co otrzymałaś w piśmie od nich

oni9 mają tye paczek do sprawdzenia, że bez tego numeru nie dojdą kto jest kto.

a niestety UC bacznym okiem patrzy na paczki wysyłane z USA EMS (Expres) lub USPS Priority

a zatrzymał dlatego, że sprzedawca nie wypełnił poprawnie deklaracji celnej CN22 lub zaniżył wartość lub nie wypełnił wcale.

i jeszcze Ci powiem, żę ten UC bardzo dokładnie sprawdza każdą paczkę przychodzącą z USA

na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Poczta przetrzymuje moją przesyłkę - gdzie mogę złożyć skargę?

Na zawiadomieniu pisze: Poczta Polska SA. Dział Obrotu Zagranicznego .

Podałam w mailu nr przesyłki, nadawcę i poz. ks. mag. oraz jeszcze inne dane, więc raczej chyba nie powinni mieć problemu z ustaleniem, o którą przesyłkę chodzi. Wysłałam im wydruk z aukcji i potwierdzenie zapłaty z paypal , które otrzymałam na maila (bo nie udało mi się wygenerować potwierdzenia bezpośrednio ze strony paypala) w formacie mht, bo inaczej tego nie udało mi się zapisać. Dodałam jeszcze potwierdzenie transakcji kartowej z mojego banku w PDF. Czyli mam to jeszcze wydrukować, zeskanować i wysłać im jeszcze raz? I to wystarczy aby się odczepili???

Skoro oni grzebią w tych przesyłkach, to czy mam ją potem otwierać w obecności listonosza i sprawdzać czy czegoś nie zwinęli?

Co do wartości rzeczy, to czym się sugerują? Przyjmą to co jest na wydruku z karty i paypal? Czy zrobią własną wycenę? Rzeczywista wartość razem z wysyłką jest oczywiście poniżej 150EUR.

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Poczta przetrzymuje moją przesyłkę - gdzie mogę złożyć skargę?

ale na 100% jest to urząd celny

najlepiej zadzwoń do nich, powiedz, że już im wysłałaś dokumenty, pani sprawdzi w kompie co i jak

jeśli im to wysłałś w formacie mht to oni napewno tego nie mają poprawnie, bo jak mi pani tłumaczyła wychodzą im "chińskie" znaczki chińskie tzn. w domyśle takie nie stworzone znaczki

jedną paczkę też mi trzyma li chyba ze dwa miechy, w tym w ciągu 1 miesiąca prowadziłem z nimi korespodencję,  a wysyłałem im chyba kilka razy min. w formacie mht

a uC w Bytomiu czy tam Zabrzu jest najgorszy, "trzepią" tam nie samowicie i sprawdzają dogłębnie, mnie tam wszystkie paczki wysyłane poza Unii sprawdzali bardzo dokładnie i wszystkie otwierali a potem zakładali plombę i zaklejali firmową taśmą poczty

była też jedna użytkowniczka co sobie kupiła buty na własny użytek, powyżej 100 zeta dała a i tak zapłaciła opłaty celne

z nimi nie wygrasz, nie bata na Mariana 🙂

pozdrawiam

na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź