anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pay Pal działa na zasadzie parabanków i innych oszustów internetowych

Jestem użytkownikiem paypal od bardzo dawna i po raz pierwszy spotykam się z tego typu wiadomością z ich strony:

"Ktoś próbował wysłać Ci pieniądze za pośrednictwem systemu PayPal, ale kwota przekracza limit wyznaczony przez przepisy prawa unijnego. Aby znieść ten limit, zgodnie z przepisami prawa wymagane jest potwierdzenie Twojej tożsamości. (...) Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami."

 

Pierwsze skojarzenie, to ktoś się podszywa pod paypal i próbuje wyłudzić moje dane, bo przecież tego typu wiadomości wysyłają parabanki i głównie złodzieje internetowi...Poza tym niby kto chciałby mi wysłać pieniądze?, z jakiego powodu? Nie czekam na żadne pieniądze. Więc to zwykłe oszustwo.

Na końcu wiadomości info, jeśli masz pytania skontaktuj się z nami... I tu niespodzianka po zalogowaniu na paypal wyświetla się ta sama informacja.

Oczywiście napisałam do nich zapytanie dlaczego stosują metody parabanków i złodziei internetowych do pozyskiwania danych użytkowników, czyżby przejęli ich personel?
Ale minęło 20 dni i brak wyjaśnienia ze strony paypal.

 

Jestem ciekawa innych opinie, czy ktoś jeszcze otrzymał taka wiadomość?

 

 

 

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Pay Pal działa na zasadzie parabanków i innych oszustów internetowych

Falszywe emaile od Paypal przeslij do spoof@paypal.pl

 

lub do spoof@paypal.com

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Pay Pal działa na zasadzie parabanków i innych oszustów internetowych

Problem w tym, że to paypal wysyła takie wiadomości, (ta sama wiadomość zgłasza się na koncie po zalogowaniu), za wszelka cenę chcą wyłudzić wrażliwe dane...

A po otrzymaniu takiego maila, ta firma wzbudza duże wątpliwości...

Na moje pytania odnośnie tej wiadomości nie odpowiedzieli.

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Pay Pal działa na zasadzie parabanków i innych oszustów internetowych

Mi to wygląda na fałszywe emaile. Coś bardzo podobnego było chyba na OLX. Najlepiej nie wchodzić w żadne wiadomości, nic nie klikać, zeby Ci nie wykraść danych a przy okazji wyczyścić konta.

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź