Oszustwo ?

Witam,

 

Zamówiłem telefon na niemieckiej aukcji, który wylicytowałem. Po wymianie kilku wiadomości z sprzedawcą, dnia 18.05.2019 (piątek) wysłałem przelewem pieniążki w kwocie 655,01 Euro. Sprzedawca po potwierdzeniu przelewu wysłał paczkę 28.05.19. Myślałem że paczka będzie wysłana z niemiec jak też pisał sprzedawca że opuściła niemieckiego kuriera i rzekomo jest na granicy i licytuje on cło. Na stronie ebay pisze ze paczka jest wysłana i mam numer przesyłki. Kontakt z sprzedawcą się urwał a po napisaniu do Ebay o pomoc dostałem między innymi taka informację "Uważamy, że konto eBay tego użytkownika zostało przejęte i wykorzystane bez zgody jego właściciela. Ze względu na konieczność zapewnienia poufności danych tego użytkownika, nie możemy udzielić więcej szczegółowych informacji o jego koncie." Po wpisaniu na stronie DHL numeru paczki ( 356248255634 ) nie wyszukuje mi nic. Na Facebooku na Parcel Monitor po wpisaniu numeru dostałem informacje że paczka jest w posiadaniu SMSA Express. Jak wyczytałem jest to firma z Arabii Saudyjskiej. Po wpisaniu na ich stronie nie pokazuje się komunikat że nie ma takiej paczki tylko "W oczekiwaniu" i tak juz się status nie zmienia bardzo długo.

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania

Oszustwo ?

Dlaczego płaciłeś przelewem? płać tylko przez konto paypal https://pages.ebay.pl/paypal/for_buyers.html bo wtedy jest ochrona zakupu

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Oszustwo ?

To mój pierwszy zakup i nie potrafiłem paypalem.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Oszustwo ?

Dlaczego płaciłeś przelewem? płać tylko przez konto paypal https://pages.ebay.pl/paypal/for_buyers.html bo wtedy jest ochrona zakupu

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Oszustwo ?

To mój pierwszy zakup i nie potrafiłem paypalem.
Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Oszustwo ?

.
Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź