anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

KUPNO PO ZA AUKCJĄ, PŁATNOŚĆ GIFTEM, OSZUSTWO

rudzio25
Użytkownik

Witam,


Moja sprawa wygląda następująco:


W kwietniu znalazłem u jednego ze sprzedawców buty, które mi się podobały. Chcąc sprawdzić użytkownika wszedłem w opinie i tam zauważyłem, że tydzień wcześniej sprzedał on parę butów, na których mi bardziej zależało.


Skorzystałem z możliwości napisania wiadomości do zwycięzcy aukcji z pytanie czy jest możliwość odkupienia tych butów z zyskiem. Odpowiedział, że tak umówiliśmy się co do ceny i płatności. Zasugerował mi abym zapłacił paypal-em jako gift (prezent) aby zredukować koszty. Dla bezpieczeństwa zerknąłem na jego pozytywy i negatywny miał 97 procent pozytywnych komentarzy, więc zgodziłem się i przelałem mu pieniądze 3 maja 2013 roku. Do dziś paczka z towarem nie dotarła, a kontakt ze sprzedawcą się po kilku mailach się urwał (w sumie po ostatnim, gdzie stanowczo powiedziałem, że chce zwrotu pieniędzy). Sprzedawca nie wysłał mi potwierdzenia nadania.
Zauważyłem, że kilka dni temu zmienił on nick na serwisie i dalej handluje, olewając wszystkie maile ode mnie.
Czy coś mogę zrobić? Czy ebay może pomóc? Paypal odmówił.
Pani Emilio czy mam jeszcze jakiekolwiek szanse na odzyskanie pieniędzy?
Cena za towar była naprawdę spora.

Pozdrawiam 

Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

KUPNO PO ZA AUKCJĄ, PŁATNOŚĆ GIFTEM, OSZUSTWO

Chyba nie zapoznałeś się z lekturą obowiązkową, czyli jakie wałki są "za pośrednictwem eBaya". Piszę to w "..." ponieważ eBay nie ma nic do tego. Jest to wyłącznie głupota ludzka. Sory za to stwierdzenie ale inaczej tego nie można nazwać. Chciałeś odkupić buty, to było mu napisać, żeby wystawił aukcje i pokryjesz także koszty prowizji jak Ci tak bardzo zależało.


 


Kontaktowałeś się za pośrednictwem eBaya? Czy wymieniałeś maile normalnie? Ja bym skontaktował się z eBayem tam gdzie jest zarejestrowany i napisał, że sprzedawca oferował mi sprzedaż poza serwisem eBay. Ale to jest tylko moja opinia, nie wiem jak dokładnie wyglądała korespondencja z tym sprzedawcą.


 


Pozdrawiam i myśleć, bo to nie boli.

Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

KUPNO PO ZA AUKCJĄ, PŁATNOŚĆ GIFTEM, OSZUSTWO

juraj_janosik
Użytkownik

Mogłeś poprosić go, żeby wystawił na eBayu nic to w sumei poza opłata i prowizją by go nie kosztowało,a  tak to dwa razy daje kto szybko daje...Paypal jest w tej sprawie mniej poskzodowany niż Ty przez swoją własną głupotę, bo on po prostu zrealizował transakcję, którą dałeś mu jako prezent...


-------------------------------------------------------------------
http://stores.ebay.pl/Juraj-von-Liptovsky-Mikulas?_rdc=1

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź