anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gdzie założyć konto? .pl? .com? .de? co.uk?

Witajcie. Mam pytanie do bardziej doświadczonych użytkowaniu ebay`a. Chciałbym zacząć sprzedawać swoje rzemiosło na ebay`u. Zastanawiam się na której domenie najlepiej zarejestrować konto. Interesuje mnie sprzedaż ogólnoświatowa, w tym głównie USA, Niemcy i Wielka Brytania. Na chwilę obecną, kilka dni temu zarejestrowałem konto firmowe na ebay.pl, z tego co zauważyłem nie posiadam żadnych limitów sprzedaży typu 500$/10 sztuk na miesiąc, mogę swobodnie wystawiać aukcję na domenach .de i .com. Aukcje są widoczne dosyć wysoko w wynikach wyszukiwania.

 

Czy mógłby mi ktoś przedstawić plusy i minusy rejestracji konta na ebay.pl i ebay.com. Chodzi mi przedewszystkim o widoczność aukcji w wynikach wyszukiwania. Nie chciałbym na początku podjąć złej decyzji. 

Wiadomość 1 z 8
ostatnia odpowiedź
7 ODPOW. 7

Dot.: Gdzie założyć konto? .pl? .com? .de? co.uk?

Najlepiej zalozyc w rodzimym kraju: wieksze zaufanie kupujacych, latwosc rozliczen w rodzimej walucie, rodzimy jezyk, mniejsza podejrzliwosc Ebay

 

Lektura tego watku pomoze odnosnie widocznosci aukcji

 

http://community.ebay.pl/question/Dla-Sprzedawc%C3%B3w/Nie-Wida%C4%87-Mojej/2000000297?&#msg20000007...

 

a tego jak sprzedawac za granica

 

http://community.ebay.pl/t5/Dla-sprzedawc%C3%B3w/jak-wystawi%C4%87-aukcj%C4%99-na-ebay-com/qaq-p/540...

Wiadomość 2 z 8
ostatnia odpowiedź

Dot.: Gdzie założyć konto? .pl? .com? .de? co.uk?

kilka dni temu założyłes konto i możesz sprzedawać na de i uk ? dziwne bo powinni minąć 90 dni od pierwzej sprzedązy zanim pozwolą ci wystawiać przedmioty na zagranicznym ebayu. Nie założysz konta na ebay.de jeśli nie masz konta w niemieckim banku na uk to samo,

Najleiej w twoim pzypadku sprzedawac z polskiego konta ale wystawiac przedmioty na de i uk.

Wiadomość 3 z 8
ostatnia odpowiedź

Dot.: Gdzie założyć konto? .pl? .com? .de? co.uk?

Serdecznie dziękuję wam za zainteresiwanie tematem! 😉

Faktycznie dziwne... Mogę dowolnie wystawiać przedmioty na pozostałych ebayach. Przy pierwszym wystawieniu przedmiotu na domenie .com musiałem jedynie zaakceptować umowę o sprzedaży zagaranicznej oraz dodać automatyczną formę płatności (paypal). 

 

Ogólnie moim zamiarem jest wystawiać przedmioty wyłącznie na tych trzech głównych ebayach (.de .co.uk, com). Na sprzedaż na naszym rodzimym ebay.pl nawet nie ma co liczyć...

 

Zastanwia mnie jedna rzecz tylko. Załóżmy, że wystawiam aukcje wyłącznie na ebay.com. Czy mając zarejestrowane konto na ebay.pl, ma ono jakis negatywny wpływ na wysokość pozycji w wynikach wyszukiwania. 

 

Z góry dziękuję za pomoc!2

Wiadomość 4 z 8
ostatnia odpowiedź

Dot.: Gdzie założyć konto? .pl? .com? .de? co.uk?

Chyba najlepiej wystawiac na ebay.pl- smieszna prowizja, bo w  de co.uk czy com prowizje mają calkiem sporą od sprzedazy

Wiadomość 5 z 8
ostatnia odpowiedź

Dot.: Gdzie założyć konto? .pl? .com? .de? co.uk?

Nie wiem jaka prowizja jest na pozostałych, ale na ebay.com jest 10%, fakt troche sporo. jeszcze do tego dochodzi 3% prowizji Paypala... Niestety wystawiając na ebay.pl, aukcje nie będą widoczne na domenach .com, .de, co.uk 

Wiadomość 6 z 8
ostatnia odpowiedź

Dot.: Gdzie założyć konto? .pl? .com? .de? co.uk?

Na pozycjonowanie wplywa wyniki, poziom sprzedazy,twoja ocena, pozycja jako sprzedawcy (wysylka, komunikacja, i.in nie wplywa kraj  rejestracji

Wiadomość 7 z 8
ostatnia odpowiedź

Dot.: Gdzie założyć konto? .pl? .com? .de? co.uk?

Jeśli klient zarejestrowany jest w PL, w wynikach wyszukiwania na najwyższych pozycjach pojawią się najpierw aukcje z Polski. Potem z innych krajów. Podobnie jest w DE czy co.uk. Klient z Niemiec na najwyższych pozycjach zobaczy aukcje niemieckie. Sytuacja może się zmienić, gdy klient rozpoczynając wyszukiwanie zaznaczy opcję np.  "cały świat" + "sortuj w/g ceny najniższej".

Wiadomość 8 z 8
ostatnia odpowiedź