anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Ebay znowu sobie „strzela w kolano”. Od czerwca wprowadzają drastyczne opłaty i tak teraz za każdą aukcje z ceną stałą zapłacisz po 1,50zł a za aukcję z licytacją 2,20zł. Całkiem im odwaliło i nie nauczyli się niczego. W 2008 roku po raz pierwszy wprowadzili opłaty i skończyło się to dla nich tragicznie gdyż około 90% aukcji zostało zlikwidowanych przez sprzedawców (a opłaty wtedy wynosiły tylko od 5 groszy do maksimum 1zł). Teraz wprowadzają takie drastyczne opłaty że nie wiem czy ktokolwiek zostanie. Przykładowo ja posiadam prawie 22 000 aukcji i teraz x 1,50zł, DZIĘKUJĘ wolę usunąć aukcje z tego serwisu. Jeszcze jedna parodia za nazwę pomocniczą na jednej aukcji będzie opłata 5,70zł (do tej pory darmowa). Ciekawe ile polskich aukcji będzie po tych podwyżkach, ebay w rankingu spadnie na ostatnie miejsce.

  Brawa dla osób pracujących w Ebay, świetnie działacie na niekorzyść swojej firmy!!!

...............

Wiadomość 1 z 116
ostatnia odpowiedź
115 ODPOW. 115

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

beznadzieja....

Wiadomość 101 z 116
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

może mają kreta z amazona w zarządzie

Wiadomość 102 z 116
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

a proszę powiedzcie mi czy opłaty które nalicza ebay są w polskich złotych czy w euro? pytam o to czy dopiero po naliczeniu opłat w Polskich złotych reszta sumy zostaje przelana w euro czy być może od razu opłaty są w Euro. Ja zmieniłem również walutę rozliczeniową na Euro jest to waluta w jakiej będą pobierane opłaty. To zaleca ebay, ponieważ zgodnie z tym co jest napisane na stronie opłaty będą pobierane w walucie wypłat czyli w Euro ponieważ wypłaty są w Euro. Więc rozumiem że jeżeli nie zmieniłbym waluty rozliczeniowej na Euro to dochodziło by do podwójnego przewalutowania opłat ???????????

Wiadomość 103 z 116
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Niestety i tak PLN będzie w użyciu,żeby skroić Cię na przeliczniku walut-stracisz ok 0,15 PLN na każdym Euro-mnie przy transakcji za ok. 600 Euro skroili na ok. 20 Euro,tyle ile wyniosła moja bezpłatna wysyłka-ogólnie na transakcji poszło się dmuchać ok. 25%,ca. tyle co w Sotheby's,Christie's czy innych renomowanych domach aukcyjnych,tyle że tam nic nie musisz robić przy aukcji i nie masz ryzyka kradzieży przedmiotu przez kupującego. 

Wiadomość 104 z 116
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Może mi ktoś powiedzieć o co tu chodzi: 

 

Dodaj formę płatności, aby otrzymywać wypłaty

 

Witaj Łukasz,

Wymagamy, aby sprzedawcy mieli zapisaną w naszym serwisie formę płatności na potrzeby regulowania opłat i innych kosztów sprzedaży. Twoje wypłaty zostały wstrzymane, ponieważ stwierdziliśmy, że Twoja obecna forma płatności jest nieprawidłowa. Może się tak zdarzyć, jeśli próby obciążenia Twojego konta bankowego lub karty zostaną odrzucone, cofnięte lub nie możemy potwierdzić mikroprzelewów na Twoje konto. Dowiedz się więcej

Aby otrzymywać wypłaty, dodaj formę płatności do swojego konta eBay.

Wiadomość 105 z 116
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Dostałem to samo, dostali porządny opier... i już potwierdzili, że ta wiadomość to błąd systemu i wypłaty nie są wstrzymane. Prędzej byśmy się pożegnali niż dałbym tym ludziom dane karty i pełny dostęp do moich pieniędzy.

Wiadomość 106 z 116
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Nawet na paypal nie miałem podpiętej żadnej karty(po dłuższej współpracy),tylko rachunek do przelewów a ebay przy całkowitej kontroli płatności od kupującego i możliwości ściągnięcia wszelkich opłat chce jeszcze danych karty kredytowej-ich bezczelność i pazerność nie zna granic.Mi wytłumaczyli większe koszty lepszą dostępnością dla klientów,bo niby alternatywne płatności-tyle,że ja miałem tylko płatności paypal(pytam klientów) i zamiast ca. 15% płaciłem od 20% do 30%.Nie wiem do kogo należy teraz ebay ale ja redneck-iem nie jestem i nie wierzę w ich dobre intencje-chcą zarobić na pandemii jak pfizer i inni od szczepionek-tylko dlaczego na naszych przedmiotach-na moich aukcjach nie ma nic kradzionego,za wszystko zapłaciłem dawno temu,a oni kradną mi dużą część mojej emerytury.

Wiadomość 107 z 116
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

"Wyrażasz zgodę na to, żebyśmy przed wypłatą mogli wstrzymać Twoje środki lub zlecić takie wstrzymanie dostawcy usług płatniczych. Każde wstrzymanie może być oparte na takich czynnikach, jak historia sprzedaży, wyniki sprzedawcy, zwroty, obciążenia zwrotne, ryzyko związane z kategorią, w której wystawiono ofertę, wartość transakcji, możliwość realizacji polecenia zapłaty z Twojego Powiązanego Rachunku Finansowego lub zgłoszenie roszczeń w ramach Programu ochrony kupujących eBay. W razie konieczności możemy również anulować lub zawiesić rozliczenie Twoich wpływów w związku z oszustwem, zarządzaniem ryzykiem lub koniecznością zapewnienia zgodności z przepisami prawa"

 

Według mnie powyższy zapis, dla osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej, jest klauzulą abuzywną, czyli z mocy prawa nieważną.

Wiadomość 108 z 116
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Proszę podaj w którym miejscu można zarejestrować się w usługach płatności eBay.

Piszesz:  "Ja przeszedłem już na to konto eBay."

Mam już kompletny mętlik w głowie. Nie było mnie na eBay 2 lata i nie mogę znaleźć miejsca

w którym można dokonać tej rejestracji i aktywować usługi płatności.

 

Wiadomość 109 z 116
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Pana Bank dostaje należność w euro i zamienia na złotówki tj walutę w jakiej jest prowadzone ( zł).

Wiadomość 110 z 116
ostatnia odpowiedź