anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Ebay znowu sobie „strzela w kolano”. Od czerwca wprowadzają drastyczne opłaty i tak teraz za każdą aukcje z ceną stałą zapłacisz po 1,50zł a za aukcję z licytacją 2,20zł. Całkiem im odwaliło i nie nauczyli się niczego. W 2008 roku po raz pierwszy wprowadzili opłaty i skończyło się to dla nich tragicznie gdyż około 90% aukcji zostało zlikwidowanych przez sprzedawców (a opłaty wtedy wynosiły tylko od 5 groszy do maksimum 1zł). Teraz wprowadzają takie drastyczne opłaty że nie wiem czy ktokolwiek zostanie. Przykładowo ja posiadam prawie 22 000 aukcji i teraz x 1,50zł, DZIĘKUJĘ wolę usunąć aukcje z tego serwisu. Jeszcze jedna parodia za nazwę pomocniczą na jednej aukcji będzie opłata 5,70zł (do tej pory darmowa). Ciekawe ile polskich aukcji będzie po tych podwyżkach, ebay w rankingu spadnie na ostatnie miejsce.

  Brawa dla osób pracujących w Ebay, świetnie działacie na niekorzyść swojej firmy!!!

...............

Wiadomość 1 z 117
ostatnia odpowiedź
116 ODPOW. 116

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Dodałem numer konta potem mnie zweryfikowali i  ebay przesyła pieniądzę ale że dodałem złotówkowe a oni przelewają w euro to bank przy przewalutowaniu wymienił mi po kursie o 22gr mniej, więc założyłem walutowe i zmieniłem numer konta w ebay pożniej werfikacja 2-3 dni i teraz dostaję w euro i sam wymieniam po jakim kursie mi pasuje, ale że pieniądze wpływają mi w euro to księgowa od razu 100zł do góry za usługi księgowe bo musi przeliczać dla celów urzędu skarbowego różnice kursowe, czyli cały czas w plecy i w plecy. Powoli staje się to nieopłacalne.

 

Wiadomość 61 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Lepiej było zostawić i by na jedno wyszło...

Wiadomość 62 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Jak macie wątpliwości czy będą pobierane opłaty od ponownego wystawienia / wznowienia aukcji to oczywiście opłaty będą pobierane co miesiąc!

 

Odpowiedź od ebay:

 

Jeśli przedmioty zostaną wystawione ponownie i przekroczyły liczbę bezpłatnych aukcji dostępnych w miesiącu, będą pobierane opłaty za aukcje zgodnie z powyższą strukturą opłat. Wszelkie zmiany w opłatach lub opłatach na fakturze można sprawdzić po wygenerowaniu nowej faktury na następny miesiąc.

 

Nie ma znaczenia czy będzie to konto prywatne czy firmowe.

Wiadomość 63 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Opłaty pobierają od wystawienia nowej i wznowienia starej aukcji! 

Wiadomość 64 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Aukcje odnawiają się co miesiąc, i co miesiąc będą pobierane opłaty!!!

Wiadomość 65 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

To weszło od czerwca. Nic mi nie pobiera od aukcji autoodnawialnych. Opłaty są pobierane tylko jeśli przekroczysz limit miesięczny 150 wystawień. Jedynie za co pobierają opłaty to 2,20 pln od dodatkowej linijki. Jeszcze nie weszło, ale też ma być 1,50 pln od pogrubienia.

Wiadomość 66 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Pobierane ukryte opłaty sprawdzisz na nowej fakturze!

 

Odpowiedz od ebay:

 

Rozumiem, że chcesz wiedzieć, czy transakcja została anulowana i ponownie wystaw przedmiot, zostaniesz obciążony opłatami w serwisie eBay. Proszę nie martw się, podzieliłem się wszystkimi szczegółami poniżej.

 

Grzegorz, jak udostępniliśmy w poprzednim e-mailu, zostaniesz obciążony opłatami za aukcję za każdą aukcję, a także za automatyczną wystawę, jeśli 150 darmowych aukcji się skończy.

 

Więc jeśli 150 darmowych aukcji się skończyło i ponownie wystawiłeś przedmiot, zostaniesz obciążony opłatami za wystawienie.

Wiadomość 67 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Nie ma żadnej ukrytej faktury. Przy nowych płatnościach eBay wszystkie opłaty widnieją na bieżąco i nie będzie żadnych faktur do zapłaty. Odnośnie tych płatności trzy razy pytałem eBay na Facebook'u bo "Abdule" tylko kopiują jakieś formułki bo nie rozumieją tego o co ich się pyta.

Wiadomość 68 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Właśnie zrobiłem małą analizę na podstawie sprzedaży jednego produktu i niestety nie wygląda to ciekawie 

Przedmiot kosztuje 42zł

z tego ebay potrąca 11% = 4,62zł
opłata (awans) tak ją nazywają ale jeszcze nie wiem co to  =1,54zł
opłata za transakcję zagraniczną 1,6% =1,12zł
prowizja od sprzedaży =1,35zł

To daje razem 8,63zł

ale oczywiście to nie wszystko bo nowy system przewalutowuje wpłatę na Euro oczywiście po zawyżonym kursie 1,00 zł = 0,21294 € czyli prawie 4,70 za 1 Euro
Przy przelaniu takiej kwoty do Polskiego banku na rachunek w złotówkach ponownie tracimy na przeliczeniu waluty nawet 0,50zł na jednym EURO 
więc dochodzi nam kolejny koszt w wysokości 6,54zł 
Czyli łączne potrącenia to już 8,63zł + 6,54 = 15,14zł czyli jest to aż 36% wartości produktu 

 

A przy opłacie mięsięcznej za  sklep to i do 40% łącznych prowizji można dobić.  

Myślałem że się pomyliłem ale niestety tak to wychodzi. Zdecydowanie trzeba do wypłaty używać konta w Euro ale to tak nie zmienia faktu że w końcu coś i tak się straci na przewalutowaniu

Wiadomość 69 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Z tego co widze to autoodnawialne liczą się do limitu. Ja jestem zarejestrowany jako sprzedawca firma i u mnie tak jest. Czy Twoje konto sprzedawcy jest firma czy prywatne?

Wiadomość 70 z 117
ostatnia odpowiedź