anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy moją aukcję widzą niemcy ?

Witam,

Poprzez ebay.pl wystawiłem aukcję całkowicie po niemiecku.
Czy niemieccy kupujący widzą moją aukcję poprzez ebay.de ?

Zrobiłem mały test ale niestety poprzez ebay.de nie widać mojej aukcji - może zrobiłem coś źle ?


Pozdrawiam
Darek
Wiadomość 1 z 36
ostatnia odpowiedź
35 ODPOW. 35

Re: Czy moją aukcję widzą niemcy ?

dmax972
Użytkownik

hej...możesz zobaczyć moją aukcję czy widzą ją w de?

Wiadomość 21 z 36
ostatnia odpowiedź

Re: Czy moją aukcję widzą niemcy ?

Kluczem jest tu wyszukiwarka Ebay ktora wyswietla okreslona ilosc aukcji w okreslonym czasie w okreslonym porzadku indeksowania.

Prosto: jesli twoja aukcja zawiera sie w szerszym zbiorze aukcji o tym slowie kluczowym to wyszukiwarce moze nie starczyc czasu aby ja wyswietlic.

Wyszukiwarka przeszukuje wpierw rodzimy Ebay, nastepnie ten z oplacona widocznoscia, nastepnie glowne Ebaye i na koncu darmowy i ma na to okreslona ilosc czasu

**************************************
Wiadomość 22 z 36
ostatnia odpowiedź

Re: Czy moją aukcję widzą niemcy ?

oh!maniak
Użytkownik

Twoja aukcja "jeża z bursztynu" nie jest widoczna na EBAY.DE i nie będzie widoczna na żadnym innym poza Ebay.pl, gdyż jest w opisie, że nie oferujesz wysyłki za granice (nie oferujesz sprzedaży do UE lub na "cały świat" - aukcja na pewno nie będzie widoczna na obcojęzycznych ebay'ach, bo po co).



Jeśli na poważnie chcesz coś sprzedawać za granice a ta aukcja z jeżem jest tylko próbna, to pamiętaj że tytuł aukcji po polsku nie pomoże kupującemu z innego kraju znaleźć tego co chcesz sprzedać a opis aukcji może być po polsku, ale musi być przynajmniej jeszcze po angielsku (lub niemiecku jeśli mówimy o sprzdaży na Ebay.de - zaimponujesz wtedy przeciętnemu Schmitowi).



Ze swojego doświadczenia mogę poradzić wszystkim tym, którzy chcą sprzedawać do innych krajów, żeby wystawiali aukcje przez ebay.com (w przypadku sprzedaży na cały świat) lub ebay.de (w przypadku sprzedaży np. do krajów UE - pamiętaj, że w kupujący w granicach UE nie płaci cła i podatku VAT) a rodzimy ebay.pl najlepiej sobie odpuścić, chyba że chcemy tylko wyjść z ofertą do rodaków w kraju, bo np. Alledrogo się nam znudziło lub zablokowało nam konto. 😉 Pozdrawiam serdecznie.


Wiadomość 23 z 36
ostatnia odpowiedź

Re: Czy moją aukcję widzą niemcy ?

dmax972
Użytkownik

dzięki oh maniak...jak można się z Tobą skontaktować na priwat?

Wiadomość 24 z 36
ostatnia odpowiedź

Re: Czy moją aukcję widzą niemcy ?

co chcesz konkretnie wiedzieć co napisał oh

na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 25 z 36
ostatnia odpowiedź

Re: Czy moją aukcję widzą niemcy ?

dmax972
Użytkownik

witam...proszę powiedzcie czy np.jeżeli chcę wystawić aukcje na ebay.com to loguję się do polskiego ebay czy do ebay.com?jakie to ma znaczenie?I czy jezeli wystawię z ebay.com to czy moja aukcja będzie widoczna na ebay.de?Z jakiego najlepiej wystawić?..Z góry dziękuje...

Wiadomość 26 z 36
ostatnia odpowiedź

Re: Czy moją aukcję widzą niemcy ?

jesli chcesz sprzedać na ebay.com to logujesz się na ebay.com z hasłem i loginem z PL

jeśli wystawisz coś na ebay.com, to Niemcy nie zobaczą Twojej aukcji na ebay.com, chyba, że użyją wyszukiwarki zaawansowanej (np. coś dla kolekcjonera)

najlepiej wystawiać tam, gdzie jest na dany towar popyt.

ale wcześniej trzeba być zarejestrowanym i zweryfikowanym na paypal i jeszcze spełaniać inne 3 wymagania

na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 27 z 36
ostatnia odpowiedź

Re: Czy moją aukcję widzą niemcy ?

http://community.ebay.pl/question/Dla-Sprzedawc%C3%B3w/Nie-Wida%C4%87-Mojej/2000000297?&#msg2000000722

**************************************
Wiadomość 28 z 36
ostatnia odpowiedź

Re: Czy moją aukcję widzą niemcy ?

dmax972
Użytkownik

Dzięki WAM..Potrzebuję pomocy...jestem tu nowy..jak się z WAMI skontaktować na pr.?

Wiadomość 29 z 36
ostatnia odpowiedź

Re: Czy moją aukcję widzą niemcy ?

A ja mam problem taki.


Chcę sprzedać jeden kolekcjonerski przedmiot w całej UE z nastawieniem na UK i DE.



Jak wystawiam na UK to nie jest widoczna na DE


Jak wystawiam na DE to nie jest widoczna na UK i COM


Jak wystawiam na COM to nie jest widoczna na DE



Czekałem 2 dni bo myślałem że przeglądarki po 24h pokażą ale nie.



Na innych krajowych typu FR, IT, NL aukcje są widoczne niezależnie gdzie je wystawię.



Jak wystawić aukcję aby była widoczna w całej Europie + COM ?



Wiadomość 30 z 36
ostatnia odpowiedź