Błąd kuriera DHL

Kupiłem na aukcji przedmiot, zaraz po zakupie zapłaciłem za niego poprzez paypal. Przedmiot został wysłany z Niemiec poprzez DHL Paket International.
Po kilku dniach chciałem sprawdzić status przesyłki na stronie internetowej dhl. Jakie było moje zdziwienie, kiedy przeczytałem informację "Odbiorca odmówił przyjęcia przesyłki i zostanie ona zwrócona do Nadawcy". Kurier wogóle się nie pojawił pod adresem, na który miał dostarczyć przesyłkę. Po kilku rozmowach telefonicznych z przedstawicielami dhl w Polsce, jeden z nich doradził mi abym zgłosił to jako "Interwencję" na stronie dhl.
A więc:

Dokonałem zgłoszenia pod adresem dhl24.com.pl
Rodzaj zgłoszenia: INTERWENCJA
Powód: USTALENIE_LOSOW_PRZES
Odpowiedź od dhl:
"Uprzejmie informujemy, iż przesyłka została zwrócona do nadawcy 18.04. Serdecznie przepraszamy za niedogodności związane z doręczeniem przesyłki"

 

ponowne moje zgłoszenie
Rodzaj zgłoszenia: INTERWENCJA
Powód: SKARGA
Odpowiedź od dhl:
"Uprzejmie informujemy, iż firma DHL Parcel nie jest już w posiadaniu przesyłki, nie jesteśmy w stanie zorganizować próby jej doręczenia. Serdecznie przepraszamy za niedogodności związane z doręczeniem przesyłki. Może Pan reklamować usługę po stronie nadawcy"

 

ponowne moje zgłoszenie
Rodzaj zgłoszenia: INTERWENCJA
Powód: SKARGA
Odpowiedź od dhl:
"Uprzejmie informujemy iż w niniejszej sprawie DHL Parcel Poland Sp. z o.o. był podwykonawcą usługi przewozu zleconej mu przez Deutsche Post AG. DHL Parcel Polska Sp. z o.o. nie zawierał z Nadawcą żadnej umowy przewozu przesyłki, gdyż ten takową zawarł z Deutsche Post AG. Wynika to również, z "General Terms and Conditions of Deutsche Post AG International Parcels" (ogólne warunki świadczenia międzynarodowych usług dot. przesyłek przez Deutsche Post AG)
W związku z powyższym i zgodnie z zawartą z Nadawcą umową, za szkody w przesyłce odpowiedzialny jest wyłącznie Deutsche Post AG, co oznacza, że Pana roszczenia powinny być kierowane bezpośrednio do Deutsche Post AG. Z tytułu przewozu w/w przesyłki, nie przysługują Panu wobec DHL Parcel Polska Sp. z o.o. roszczenia dot. szkód w tej przesyłce.
Niestety, nie rozumiem jakie ma Pan oczekiwania wobec naszej firmy, w przypadku, gdy przesyłka została już zwrócona do nadawcy. Kurier popełnił błąd wprowadzając fałszywy status odmowy przyjęcia paczki, niestety, nie możemy Panu zaoferować w tej sytuacji nic więcej"

 

Co jeszcze mogę zrobić w tej sprawie, aby dhl poniósł odpowiedzialność za zaistniałą pomyłkę. Zostałem narażony na dodatkowe wysokie dla mnie koszty w wyniku błędu / pomyłki kuriera.
Jedyną opcją dla mnie w tej chwili jest:
kontakt z nadawcą, uprzedzenie go, że przesyłka wraca nie z mojej winy oraz poproszenie, aby ja jeszcze raz odesłał do mnie.
mogę jedynie liczyć chyba na cierpliwość i uczciwość nadawcy, że kolejny raz bedzie musiał ja wysyłać i że ją wogóle wyśle skoro już za nią zapłaciłem.
Nie mogę pozwolić ani zgodzić się z tym, aby taki ewidentny błąd kuriera pozostał bez poniesienia jakichkolwiek konsekwencji.


Doradzcie proszę co zrobić, do kogo się zwrócić ze skargą, aby odniosła ona jakiś skutek. Bo na razie dhl z moich pretensji nic sobie nie robi, jeszcze jak widzicie twierdzi z jednej strony, że zawinił ich kurier a odpowiedzialność za tę pomyłkę zrzuca na stronę niemieckiego przewoźnika.

Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

Błąd kuriera DHL

W zasadzie to nic nie możesz zrobić, reklamować może tylko nadawca przesyłki, a raczej nie uwierzy w taką sytuację. Najlepiej powiadomić go o zaistniałej sytuacji, przesłać dokumentację korespondencji z dhl... ale wątpię by mu się chciało to wyjaśniać... 😞 Jednak spróbować warto.

Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

Błąd kuriera DHL

Typowe działania niektórych firm kurierskich

Jak trzeba gdzieś daleko jechać tak robią 

A teraz nie ma winnych 

Panie nie wydamy Panu Pana paczki i co Pan nam zrobi, tu pisze za przesyłki nie odpowiadamy. A to jest kierownik.

Dostał Pan pismo to weź się pan ... 

 

Łot .... i tyle w temacie

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź