anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niemiecki Fiskus złapał Ebay za jaja, a Ebay nas

Hejka

 

Sprzedaje drobne produkty na ebay uk i de.Ta sa rzeczy, ktore kosztuja okolo 5 EUR, idzie tego po 50 sztuk miesiecznie. Tak wiec nie sa to duze kwoty, ale zawsze cos.

 

Dostalem mejla od Ebaya, ze mam do pazdziernika dostarczyc niemiecki numer VAT, bo jak nie, to mi zablokuja konto. W korespondencji z milym Pakistanczykiem dowiedzialem sie, ze niemiecki fiskus zlapal za jaja Ebay. Napisali sobie ustawe, ze jak sprzedawcy na Ebayu nie zaplaca podatku, to ten obowiazek podatkowy przechodzi na Ebay. Tak wiec Ebay nie bedzie sie z nami cackal, bo nie bedzie za nas placic.

 

Tak wiec jest taka paradoksalna sytuacja, ze moja sprzedaz w DE jest znacznie ponizej progu placenia VAT do urzedu, a jednoczesnie Ebay zmusza mnie za zarejestrowania sie w tamtejszym urzedzie skarbowym.

 

Moje pytanie jest nastepujace - co zrobic w tej sytuacji? Czy da sie zmienic konto firmowe z powrotem na prywatne? Moze porzucic to konto i otworzyc nowe konto prywatne z niemieckim adresem korespondencyjnym? Czy w takim przypadku nowe konto na ebay.de mozna polaczyc ze starym kontem na paypal, czy tez musze nowe otwierac?

 

Dzieki za pomoc

Wiadomość 1 z 2
ostatnia odpowiedź
1 ODPOWIEDŹ 1

Niemiecki Fiskus złapał Ebay za jaja, a Ebay nas

musisz odpowiedziec sobie, czy akceptujesz ew. straty , jesli zablokuja ci sprzedaz na niemcy. ew. poradz sie prawnika lub samego niemieckiego urzedu, czy w tej sytuacji masz obowiazek ttam rejestrowac vat itp., a jesli nie, wyslij formalne pismo do ebay

 

jesli zaczniesz kombinowac z kontami i zmiana statusu na prywatne (mimo ze e dzialasz jako firma) , ryzykujesz dlugotrwala blokade konta

Wiadomość 2 z 2
ostatnia odpowiedź