anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

przedmiot niezgodny z opisem a ochrona paypal

Kupiłam na ebay UK koncert dvd, opis był stan bardzo dobry, sprzedający również miał 100% pozytywów. Wysyłka przez ebay.

Po otrzymaniu przesyłki okazało się, że tylko pudełko jest w stanie bdb. Obie płyty były mocno porysowane z obu stron.

Napisałam od razu do sprzedawcy, że przedmiot niezgodny z opisem, odpisał, że następnym razem postara się lepiej opisywać przedmioty i tyle.

Pierwsze odtworzenie dvd przebiegło normalnie.

Ale za drugim kiedy ponownie chciałam obejrzeć, obraz po ilus tam minutach zaczął się rozpadać i odtwarzanie zatrzymało się.

Dziś otworzyłam spór na paypal.

I również dziś otrzymałam taką informację: "Sprzedający ... przekształcił tę sprawę w roszczenie i analizujemy podane przez niego informacje."

Czy jest szansa, że odzyskam chociaż część kwoty?

Nośnik dvd i tak jest nie do uzycia...

Wiadomość 1 z 7
ostatnia odpowiedź
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania

przedmiot niezgodny z opisem a ochrona paypal

Wejdź na konto paypal - skontaktuj się z obsługą klienta

 

Kontakt z nami (paypal.com)

 

223064492

 

wpisz ten jednorazowy kod który widzisz

 

powiedz że chodzi o roszczenie - jak to jest ze zwrotem do sprzedawcy ... 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 4 z 7
ostatnia odpowiedź
6 ODPOW. 6

przedmiot niezgodny z opisem a ochrona paypal

Jeśli już sam sprzedawca przekształcił spór w roszczenie to zaglądaj co dobę na PP, bo mogą prosić o dodatkowe info- fotki z rysami. Być może będzie potrzebny zwrot towaru do sprzedawcy (możesz też zadzwonić na infolinie paypal.pl jak to jest z zwrotem )

 

- wiem że zwrot musi być z trackingiem i potw. odbioru.

 

-ja kiedyś za niezgodność z opisem otrzymałam zwrot 1/4 ceny z licytacji - w moim przypadku była potrzebna "osoba trzecia z opinią" z czego powstały uszkodzenia (przechowywanie czy transport) - w sumie trwało to 2 miesiącę - ale to były głośniki

 

 

 

Wiadomość 2 z 7
ostatnia odpowiedź

przedmiot niezgodny z opisem a ochrona paypal

A co w takiej sytuacji z kosztami wysyłki? Kto je ponosi?

Wysyłka była 2 razy droższa niż przedmiot.

Odesłanie też sporo kosztuje. W takiej systuacji tylko tracę ponownie kasę, a nic nie zyskuję.

 

Zdjęcia próbowałam zrobić po otrzymaniu przedmiotu, ale nie wyszły, powierzchnia jest "metaliczna" i wszystko się w niej odbija, dodatkowo idzie rozbłysk od światła mimo, że nie używam lampy.

 

Próbowałam też przeskanowac pod kątem błedów CDcheck, ale nośnik jest zabezpieczony i program nie może go sprawdzić.

 

Wiadomość 3 z 7
ostatnia odpowiedź

przedmiot niezgodny z opisem a ochrona paypal

Wejdź na konto paypal - skontaktuj się z obsługą klienta

 

Kontakt z nami (paypal.com)

 

223064492

 

wpisz ten jednorazowy kod który widzisz

 

powiedz że chodzi o roszczenie - jak to jest ze zwrotem do sprzedawcy ... 

Wiadomość 4 z 7
ostatnia odpowiedź

przedmiot niezgodny z opisem a ochrona paypal

Dzięki.

Zadzwoniłam, nic konkretnego nie usłuszałam poza tym co było w mailu, badają sprawę, dostanę informację na maila.

Wiadomość 5 z 7
ostatnia odpowiedź

przedmiot niezgodny z opisem a ochrona paypal

Jakby co wysli ,mi PW ja coś podpowiem 🙂

 

 

 

a następnym razem zapytaj czy zwracają koszt wysyłki zwrotnej do sprzedawcy 🙂

Wiadomość 6 z 7
ostatnia odpowiedź

przedmiot niezgodny z opisem a ochrona paypal

Na infolinii powiedzieli mi, że z automatu otworzyli drugą sprawę o zwrot kosztów wysyłki i być może to wkurzyło sprzedawcę, że nie chciał rozmawiać na paypal... na ebay mnie zbył...

Wiadomość 7 z 7
ostatnia odpowiedź