anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wybrać przewoźnika gdy kupuje się coś, zwłaszcza z za granicy ?

Zależy mi żeby paczki zawsze przychodziły pocztą a nie żadną firmą kurierską ale zupełnie nie wiem jak to ustawić przy zakupie a to jest loteria. Na firmach kurierskich się ostatnio sparzyłem i nie chcę nigdy więcej korzystać z ich usług bo są totalnie do bani.

Kupiłem niedawno 3 przedmioty z różnych krajów ( Anglia, Włochy i Francja ).

Najpierw przyszła paczka z Angli, kurierem GLS. Jako że pracuję to zazwyczaj listonosze i kurierzy przyjeżdżają z paczkami wtedy kiedy nikogo nie ma w domu. Najpierw było awizo informujące o nieudanej próbie doręczenia i że druga próba będzie następnego dnia roboczego, potem było awizo informujące o tym że była druga próba i paczka do odbioru w..... Olsztynie ! Mieszkam w Działdowie więc jest kawałek drogi. Udało mi się jakoś zdobyć numer do kuriera, jeździł jeszcze w okolicach mojego miasta i podjechał z paczką.

GLS ma punkt odbioru w Działdowie (raz odiberałem tam coś) a tym razem odbiór miał być w Olsztynie ? **bleep** ?

Potem przyszła paczka z Włoch, pocztą. Wszystko bez problemu - awizo i odbiór na poczcie w moim mieście.

Następnie była podejrzana stytuacja z paczką z Francji, na śledzeniu dowiedziałem się że idzie kurierem DPD, dowiedziałem się o jednej próbie doręczenia (nie było żadnego awiza !), potem następnego dnia roboczego dowiedziałem się dzwoniąc na infolinię że była też druga próba (nie odnotowana w trackingu) i paczka jest do odbioru w Olsztynie i jest ostatni dzień przed odsyłką do nadawcy.

Musiałem brać urlop na rządanie i tam jechać, z trudem udało mi się znaleźć ten punkt odbioru !

Bardzo lubię to miasto ( Olsztyn ) ale to jest granda żeby trzeba było gdziekolwiek jeździć za paczką.

Dlatego chciał bym żeby wszystko co kupię przychodziło pocztą ale jak to ustawić ? Paczka z Francji była wysłana francuską pocztą a w niemczech przejęło ją DPD, nie miałem na to żadnego wpływu.

Są jakieś opcje przy zakupie czy po prostu trzeba poprosić sprzedawcę o taką wysyłkę żeby przyszło pocztą ?

Pozdrawiam.

Wiadomość 1 z 2
ostatnia odpowiedź
1 ODPOWIEDŹ 1

Jak wybrać przewoźnika gdy kupuje się coś, zwłaszcza z za granicy ?

Jeżeli jest wysyłane kurierem to przychodzi przecież informacja na maila, kiedy będzie planowane doręczenie, zawsze też można zmienić ten termin lub czasem wybrać miejsce do odbioru.

Jest też telefon do kuriera... można zadzwonić i poprosić aby zostawił przesyłkę np. u sąsiadów, wówczas kurier prosi o przesłanie SMSa z taką informacją, z telefonu, który jest podany na przesyłce...

Wielokrotnie miałam taką sytuację i nigdy nie było problemu.

 

Natomiast jeśli nie ma w aukcji informacji o typie wysyłki, można pisać do sprzedawcy przed zakupem i pytać za pośrednictwem jakiej instytucji wysyła... aczkolwiek może nie zgodzić się na wysyłkę pocztą, ponieważ takie przesyłki idą dłużej.

GLS chyba ma podpisaną jakąś umowę z brytyjską pocztą, bo od jakiegoś czasu wszystko co kupowałam w UK było dostarczone za ich posrednictwem. Zresztą rudno się dziwić, zwłaszcza, że takie przesyłki podobno często ginęły.

Wiadomość 2 z 2
ostatnia odpowiedź