anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niedostarczona przesyłka, próba uzyskania zwrotu.

Cześć,

18 grudnia zamówiłem paczkę wybierając transport jako CTT, z Portugalii. Paczka od tamtego czasu jest w stanie "nadano numer przesyłki". Niestety do tej pory jej nie otrzymałem, a miała dotrzeć 2 stycznia. Sprzedający miał same pozytywne opinie, jednak mimo trzykrotnej próby kontaktu, nie odpowiada. Po kontakcie z CTT, ich procedury nie pozwalają na podjęcie kroków, dopóki sprzedający nie zgłosi reklamacji. Płaciłem kartą, jednak ebay przy próbie zwrotu pieniędzy informuje, że płatność była za pośrednictwem paypal i tylko tam mogę ubiegać się o zwrot. Support ebaya odpowiada tylko mechanicznie, informuje mnie o wszystkim co już wiem lub zrobiłem. Co powinienem zrobić, aby otrzymać zwrot pieniędzy lub przesyłkę? 

Wiadomość 1 z 8
ostatnia odpowiedź
7 ODPOW. 7

Niedostarczona przesyłka, próba uzyskania zwrotu.

Prawdopodobnie placiles karta przez Paypal wiec tam reklamuj, jesli nie to u karty.

 

Wiadomość 2 z 8
ostatnia odpowiedź

Niedostarczona przesyłka, próba uzyskania zwrotu.

Płaciłem normalnie kartą bankową, nie mam nawet konta PayPal, w takim wypadku mogę ubiegać się o zwrot w moim banku?
Wiadomość 3 z 8
ostatnia odpowiedź

Niedostarczona przesyłka, próba uzyskania zwrotu.

Skontaktuj sie z karta (numer jest na karcie lub miesiecznym zestawieniu). Otworz proces platnosci zwrotnej. Wiekszosc kart staje w obronie konsumenta. Warunkiem jest zeby konsument probowal rozwiazac problem ze sprzedawca bez powodzenia.

 

Podobna sprawa byla dyskutowana na forum nie tak dawno. Ktos zaproponowal aby otworzyc konto na Paypal i wowczas otworzyc sprawe ale nie wiadomo czy to poskutkowalo.

Wiadomość 4 z 8
ostatnia odpowiedź

Niedostarczona przesyłka, próba uzyskania zwrotu.

byl post  nt. identycznej sytuacji

moze napisz do autora postu...

https://community.ebay.pl/t5/Kupowanie-za-granicą/Zakup-z-UK-brak-przesyłki/m-p/71827#M4288

**************************************
Wiadomość 5 z 8
ostatnia odpowiedź

Niedostarczona przesyłka, próba uzyskania zwrotu.

Witam. ja mam podobną sytuacje .Ebay zabrał moje pieniądze i przekazał sprzedającemu mimo że przesyłka według śledzenia zawróciła do nadawcy (USA).Na moje monity odpowiedzieli że nire zmienią decyzji i to moja sprawa z poczta. Tyle że taka przesyłka idzie przez kilka państw i jest niemożliwe teraz odszukanie tego przedmiotu.9Straciłem ponad 700 zł. a ebay ma to w nosie -wkońcu ani zarobili-.Odpisali mi że bez względu ile emaili brde do nich pisał to i tak nie zmienią decyzji.Niewiem co da się jescze zrobić.

Wiadomość 6 z 8
ostatnia odpowiedź

Niedostarczona przesyłka, próba uzyskania zwrotu.

Powinieneś otworzyć spór że nie otrzymałeś przesyłki. To jedyna droga.

Wiadomość 7 z 8
ostatnia odpowiedź

Niedostarczona przesyłka, próba uzyskania zwrotu.

wszystko co oferowały odnośniki z tej nieudanej transakcji wykorzystałem.Właśnie taka jest ich odpowiedż.. Bez wzgledu na ilośc wysyłanych emaili -nie zmienią decyzji.

Przesyłka pewnie jest w drodze do nadawcy bo num. trakingu prowadzi do austrji.Ta sama droga co w strone polski.Sprzedający odpisał mi że on  przesyłki nie otrzyma  a otrzyma ją   ebay.

Poczta odpisał mi że na skutek niepełnego adresu przesyłka odesłąna - i opuściła granice państwa. Też dziwne bo dotąd nie było problemu-dodatkowo mają informacje jakoby mnie nie było 3 razy awizo.Mam monitoring i żadnego listonosza nie było. Nie wiedziałem nawet że przesyłka jest  w mojej miejscowości. Minoł  czas -odesłąli .Czy nadali nowy numer? Nie wiem -nie wiem nawet jak to teraz śledzić. Zresztą sami zobaczcie na skanie.

Poczta austryjacka -tam jest tylko info że przesyłka zarejstrowana i tyle.

Nie wiem czy coś jescze moge zrobić.Wystawie odpowiedni komentaż ale na razie nie ma takiej opcji bo na ebajowym linku jest że przesyłka ciągle w drodze.

Wiadomość 8 z 8
ostatnia odpowiedź