anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłka poza UE Pocztą Polską a VAT 0% ?

Witam ,

 

Chciałbym wysyłać paczki poza UE za pomocą Global Express i Listem poleconym. Poczta ma bardzo dobre ceny na paczki do 2kg.  

Orientowałem się w US i UC i przekierowali mnie do agencji celnych albo żeby wysłać kurierem (DHL,UPS itd) . Problem jest taki ,że agencje celne są na drugim końcu miasta a to mi się nie uśmiecha ,żeby jeździć w te i z powrotem dla jednej czy dwóch paczek dziennie a kurierzy życzą sobie 4 krotnie więcej niż poczta co staje się mało opłacalne przy wysyłce towarów o niskiej wartości. Czytałem ,że niektórzy korzystają z druków CN22 i CN23 w zależności od wartości towaru ale pewien nie jestem czy to wystarcza jako potwierdzenie wywozu z kraju (poza UE) Macie jakąś poradę? Z góry dzięki.

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Wysyłka poza UE Pocztą Polską a VAT 0% ?

Druk CN22 i CN23 w zupełności wystarczy . Są to deklaracje celne. Przy wysyłce podajesz co wysyłasz i aby adresat nie płacił cła podajesz ,że jest to podarunek. Ceny usług pocztowych są tańsze niż kurierskie . Pamiętaj,że czas dostarczenia jest podany jako orientacyjny . Znaczy to tyle ,że jak Poczta Polska podaje  np 20 dni to paczka może zostać dostarczona  nawet do 45 lub 60 dni. Paczki ekonomiczne i priorytet są rejestrowane ,ale nie są ubezpieczone. Można wysłać jako paczkę wartościową . W razie zaginięcia Ubezpieczyciel zwróci koszt wysyłki + wartość towaru. Paczki do USA fracht morski trwa około 35 dni. Paczki do Chin 14 dni . Paczka do Australii 12 dni ( priorytet - lotnicza). Poczta Polska  ma jeszcze swojego kuriera ale cena wysyłki jest znacznie wyższa niż Poczty. Czas dostarczenia paczki wysłanej kurierem Pocztex jest gwarantowany ,więc paczka musi dotrzeć w okreslonym czasie. W zasadzie nigdzie nie musisz biegać po  żadnych agencjach celnych . Wszystkie paczki wysyłane pocztą polską są odprawiane przed wysłaniem w Urzędach Celnych. Idziesz na Pocztę . Opłacasz wg wagi paczkę . Jeden druk wypisujesz z danymi adresowymi odborcy i nadawcy. Podajesz co wysyłasz i jaka wartość deklarowana . Cała filozofia wysłania paczki poza Unię Europejską.

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Wysyłka poza UE Pocztą Polską a VAT 0% ?

ok, ale czy to wystarczy Urzedowi Skarbowemu w razie kontroli? Zapomniałem wspomnieć że prowadze działalność gospodarczą i nie wysyłam jako osoba prywatna. Pani z US mówila mi że musi mieć jakies potwierdzenie wywozu towaru, a US nie chciałbym zadzierać:)

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Wysyłka poza UE Pocztą Polską a VAT 0% ?

Witam,                                                                                                                                                                                          Szkoda ,że zmienił Pan kontekst pytania. Odpowiem jednak . Czym innym jest deklaracja celna jako dokument. Obojętnie czy eksport do Unii Europejskiej czy poza . Inne są stawki.Pan ma Działalność Gospodarczą i pyta Pan raczej o podatek Vat. Urząd Celny adresata automatycznie przesyła taką informację do Urzędu Skarbowego . Jeśli kontrahent ma firmę wówczas będzie to podatek Vat z zerową stawką. Inaczej sprawa ma się jeśli sprzedający nie ma działalności gospodarczej.  Byc moze będzie Pan musiał zapłacic podatek 23%.Wiem ,że jest to trochę skomplikowane. Jeśli transakcja miała miejsce w Polsce to Pan jako nabywca spisując umowę w Polsce musi zapłacić podatek 2%. Warunek ,że Obcokrajowiec spisał taką umowę z Panem w Polsce. Przy sprzedaży internetowej jest to mało prawdopodobne. Mimo wszystko jest to trudny temat . Inaczej sprawa wyglada dla Podmiotu Działalność Gospodarcza a inaczej jak dotyczy Osoby fizycznej.                                                                                                                                             W razie pytań proszę zadzwonić do Krajowej Izby Podatkowej .Infolinia.                                                                                                                                                                   

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Wysyłka poza UE Pocztą Polską a VAT 0% ?

paveg82
Użytkownik

Można korzystać z aplikacji zerovat 
- Dodać dane odbiorcy i sprzedanych przedmiotów do aplikacji
- Nadać list polecony na Poczcie
- Czekać na potwierdzenie wywozu (komunikat IE599)

 

3 potwierdzenia wywozu / miesiąc  są bezpłatne

Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź