anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie transakcji ? Można w ten sposób ?

abdulek86
Użytkownik

Witam,   Mam pewnie problem który nie wiem jak rozwiązać . . .   Otóż kupiłem kilka dni temu na ebay'u UK mikser Dj'ski.   Przedz złożeniem oferty ( KUP TERAZ ) zadałem sprzedającemu zapytanie czy wysyłka bedzie dostępna do Polski ( dla upewnienia, bo w aukcji była opcja POLSKA )   W odpowiedzi dostałem wiadomość, że jest możliwa wysyłka. ( Mam odpowiedź na @ )   Następnie złożyłem ofertę, zapłaciłem za przedmiot przez paypayl.   I teraz  . . .   Dostałem wiadmość, że sprzedający chce anulować transakcje -  powód  - nie wysyłają do Polski . . .   Cytuję: "Nie wysyłamy do Polski ze względu na niestandardowe oraz nadmierne koszty przesyłki. Mam nadzieję, że to jest ok. "   1.Czy to jest zgodne z prawem ? To jest wprowadzanie klienta w błąd ! Nie ukrywam że chiałbym dostać ten przedmiot. Czy ebay może zaragować na tą decyzję ? 2.Czy muszę anulować transakcje ? Jeżeli tak to jak to bezpiecznie przeprowadzić ? 3. Czy bedę musiał płacić dodatkowe koszty dla paypal lub ebay za taką operacje ? 4. Czy kwota wróci do mnie na konto na ebay czy też na konto bankowe ? Płaciłem kartą VISA. 5. Czy wystąpią jakieś różnice kwoty uzależnione od zmian kursu walut. Nie chciałbym być na tym stratny.   Czekam na szybkie odpowiedzi, ponieważ mam niewiele czasu do zadecydowania.   Pozdrawiam i z góry dziękuje. Damian.

Wiadomość 1 z 2
ostatnia odpowiedź
1 ODPOWIEDŹ 1

Anulowanie transakcji ? Można w ten sposób ?

Witam,

Nie musisz sie godzic na anulowanie transakcji, ale nie masz mozliwosci "zmusis" sprzedawce aby ci wyslal przedmiot.

Jezeli nie anulujesz transakcji, mozesz pozostawic sprzedawcy adekwatny komentarz, oraz otworzyc spor na PP aby zabezpieczyc wplacona kwote ( nastepnie przeksztalic spor w roszczenie). Tym sposobem otrzymasz zwrot calej wplaconej kwoty.

Przy platnosci karta nie jestem do konca pewna czy sa jakies dodatkowe oplaty, ale mozesz skontaktowac cie z bankiem aby cofneli platnosc "charge back".

Co do roznicy walutowej - zapytaj w banku.
PayPal zawsze zwraca tyle ile wplaciles (chyba ze sprzedawca nie ma palnej kwoty na koncie, wtedy otrzymasz zwrot w ratach)

Mam nadzieje ze informaje pomoga.

Pozdrawiam,

Wiadomość 2 z 2
ostatnia odpowiedź