podejrzenie oszustwa

mam takie pytanie bo pierwszy raz coś takiego spotykam , kupująy kupił towar ale nie chce zapłacić normalnie tylko żebym mu wysłał paypal bill bo niby wieksza opłata za wysłanie pieniędzy do mnie jest -  towar za 220 eur a niby opłata za wysłanie tych pieniędzy normalnie to 30 eur doradzi ktoś

Wiadomość 1 z 7
ostatnia odpowiedź
6 ODPOW. 6

podejrzenie oszustwa

Nie ma takiej mozliwości. Jak miałeś ustawioną opcję płatności ? Jak mógł kupić ? Jeżeli ustawiłeś płatność wyłącznie PayPal i jak nie zapłaci to nie dokona zakupu. Chyba, że masz blokadę natychmiastoejpłatności  to ma czas na płatnośc chyba 5 dni oczywiście po dokonaniu zakupu. Jak nie zapłaci w ciągu 5 dni ebay zwróci Ci prowizję. Spokojnie nie daj się wpuścić w maliny bo to co się dziej na ebay przekracza wszystkie granice. Kupujący wie, że może sprzedawcę robić w konia za każdym razem a sprzedawca musi udowodnić, że nie jest wielbłądem.

Sprawdż swoje ustawienia.

Wiadomość 2 z 7
ostatnia odpowiedź

podejrzenie oszustwa

normalnie mam ustawiony tylko paypal - a i nblokad też żadnyc nie mam,  a on żeby mu wysłać paypal bill bo sobie zaoszczędzi na opłatach za wysłanie pieniędzy do mnie , dlatego moje zdziwienie bo pierwszy raz się spotykam z czymś takim , teraz mi napisał że moze normalnie zapłacić ale mu mam zwrócić jakieś 30 eur opłaty którą on ponosi za wysłanie pieniędzy albo mu wysłać ten paypal bill - od razu mi się czerwona lampka zapala

Wiadomość 3 z 7
ostatnia odpowiedź

podejrzenie oszustwa

dziwna sprawa, bo ja raczej nie widze zadnych ustawien mowiacych o oszczednosciach przy placeniu paypalem > nie ma oplat za platnosc paypalem > no moze oprocz kursu wg ktorego przeliczaja waluty - ja bym nie wchodil dalej w te transkacje bo potem walnie Ci sprawe o niezgodnosc z opisem, uszkodzoną przesylke itp , odczekaj za uplynie potrzebna ilosc dni bez zaplaty aby odzyskac prowizje i zablokuj mu mozliwosc kupowania w przyszlosci

Wiadomość 4 z 7
ostatnia odpowiedź

podejrzenie oszustwa

no właśnie a cały czas - już z 10 maili od rana od niego dostałem żeby mu przesłać ( paypal bill ) bo inaczej nie zapłaci - no właśnie coś mi tu śmierdzi - napisałem że jak nie zapłaci normalnie to nie wysle i kończe już z nim korespondencję bo ewidentnie jakiś przekręt tu czuję

Wiadomość 5 z 7
ostatnia odpowiedź

podejrzenie oszustwa

Jakaś bzura. Jak "kliknął" to zapłacił. Zakończ kontakt i daj sobie spokój.

Wiadomość 6 z 7
ostatnia odpowiedź

podejrzenie oszustwa

kontakt zakończyłem wczoraj , dzis już otwarłem sprawę o zaległą płatność i teraz już tylko czekam na zwrot prowizji

dzięki za rady wszystkim!!!

Wiadomość 7 z 7
ostatnia odpowiedź