anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przedmiot nie widoczny w wynikach wyszukiwania na innych serwisach ebay

Dlaczego wystawiony przedmiot na ebay.uk nie jest wdoczny w wynikach wyszukiwania na innych sewisach ebay np ebay.de?

 

W tytule zazwyczaj podaję nazwę producenta i rodzaj sprzedawanego przedmiotu. Problem w tym ze przy jednych słowach kluczowych z tutułu przedmiot pojawia się w wynikach na innych serwisach przy innych np inna marka już nie.

 

Jak to jest z tym wyszukiwaniem w innych serwisach. Pamiętam że kiedyś byla opcja by przedmiot byl widoczny w innych serwisach teraz już tej opcji nie widziałem.

 

Próbowałem też wystawic ponownie przedmiot w innym serwisie i niestety przenioslo mnie automatycznie do serwisu ebay.uk gdzie wcześniej był wystawiony ten przedmiot.

 

Z góry dzięki za pomoc

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Przedmiot nie widoczny w wynikach wyszukiwania na innych serwisach ebay

Aukcje sa widoczne na innym ebay niz ten na ktorym ja wystawiles jesli kupujacy zaznaczy opcje “szukaj na calym ebay” w wyszukiwaniu zaawansowanym (niestety, niewielu kupujacych korzysta z tego dodatkowego klikniecia). Moze czesciej uzywaja tej opcji kolekcjonerzy, poszukujacy artykulow trudnych do zdobycia lub typowo regionalnych.

 

Niektore Ebaye wyswietlaja wyniki wyszukiwan z innych portali jesli starcza na to czasu wyszukiwarce. Tak jest na Ebay.com, na kanadyjskim…

 

Wyszukiwarka umieszcza w indeksie  w pierwszym rzedzie aukcje wg. narzuconego schematu np. wpierw zindeksuje ze swojego rodzimego ebay, nastepnie z platnych glownych ebay, a na koncu z mniejszych i darmowych.

Pamietac nalezy ze umieszcza ona nastepnie w wynikach wyszukiwania tylko tyle aukcji ile zmiesci sie w ustalonej ramie czasowej wiec nie zawsze starczy czasu aby twoja aukcja zostala tam umieszczona jesli znajduje sie na innym Ebay niz rodzimy ebay wyszukiwarki.

 

Najkorzystniejszym jest wystawianie swojego towaru na tym Ebay na ktorym jest na niego popyt. Najwiekszy popyt jest tam gdzie jest najwiekszy ruch. Najwiekszy ruch jest na www.Ebay.com

http://files.shareholder.com/downloads/ebay/2310655857x0x160230/D11C904B-4EEA-4821-9C42-D0228F676BAD...

 

Z regul Ebay.com:

http://pages.ebay.com/help/sell/globalexposure.html

International site visibility requirements:

The international site visibility feature only appears in the Sell Your Item form if you meet the following qualifications:

You must have a verified PayPal account associated with your seller account.

 

Your listing must offer PayPal as a payment option.

 

You must have a Feedback score of 10 or more.

 

If you’re listing on eBay.com or eBay.ca, your item’s location country can’t be the U.K. or Ireland.

Your item must be posted in an eligible category. Ineligible categories include video games, DVDs and movies, hunting knives, auto parts, and vehicles.

You must offer shipping to the U.K., Europe, or worldwide. Specifying shipping service to these areas is highly recommended, since listings without specified shipping may be moved to the bottom of Best Match search results.

Your listing must meet all applicable country policies.

 

 

Wystawiaj na Ebay.com gdzie za drobna oplata aukcja bedzie widoczna na Ebay w UK. Mala doplata a rynek ogromny

**************************************
Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Przedmiot nie widoczny w wynikach wyszukiwania na innych serwisach ebay

jesli masz na mysli tzw. international site visibility to opcja ta nadal jest w cenniku http://sellercentre.ebay.co.uk/fees-optional-listing-features?cat=38 pod Listing upgrade fees, choc byc moze nie jest juz dostepna w formularzu sprzedazy

 

co dokladnie znaczy 'nie jest wdoczny w wynikach wyszukiwania na innych sewisach ebay np ebay.de' ? przy przegladaniu wg kategorii czy przy wyszukiwaniu po keywords?

 

nawet jesli wyszukujesz po keywords, a aukcja jest wystawiona w innym serwisie, to pewnie nie bedzie widoczna lub dopiero na dalszych stronach lub jesli lokalnych aukcji nie bedzie lub bedzie ich malo bedzie widoczna w sekcji aukcji sprzedawcow miedzynarodowych

 

przyklad > patrz sekcja '18 itemsfound from eBay international sellers': http://www.ebay.co.uk/sch/Music-/11233/i.html?_from=R40&_nkw=lady+pank

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Przedmiot nie widoczny w wynikach wyszukiwania na innych serwisach ebay

Wystawiam na ebay.uk z dwóch powodów. Po pierwsze język po drugie sprzedaję zazwyczaj tylko na EU rzadko za ocean.

Czy opłaty .uk i .com przy wystawianiu sa podobne czy .com ma wyższe?

A jeśli uważam że dana rzecz powinna sprzedac się w niemczech to rozumiem że powinienem ją wystawić na .de  czy może wystawiajac na .com mam takie same szanse w Niemczech ale ogólnie większe bo może spoza niemiec się coś trafi?

Co do braku w wynikach chodzi mi oczywiscie o wyszukiwarkę z danego serwisu ebay. Czasem umieszczałem kilka słów kluczowych a wyszukiwarki zwracały uwagę tylko na niektóre i jak na złość często nie na te najważniejsze jak chciażby właściwa marka wystawionego produktu. To tak jakby pewne marki były lepiej wyszukiwane a inne pomijane przez mechanizmy wyszukiwawcze.

A gdzie można włączyć tą opcję International site visibility nie widze jej przy wystawianiu a kiedyś pamiętam ze była.


Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź