anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszustwo co zrobic brak przesyłki zwrotnej zwrot dla kupującego -Zgłoszenie do prokuratury

  Witam

mam pytanie towar sprzedany po 2 ch miesiacach zwrot akceptacja z mojej strony ale przesyłka do mnie nie dotarła nie było kuriera prawdopodobnie zle zaadresował tak sie tłumaczył w systemie nie ma wysyłki do Polski.Ebay zwrócił mu pełna kwote towar został u kupjacego.Zaproponowałem ze wysle kuriera zeby podał dane ale kontakt sie urwał informowałem ebay wielkokrotnie ze zamówie kuriera i zaplace a oni ze mam kontaktowac sie osobiscie.Niemiec ma pieniadze i towar co robić myle zgłosić do Prokuratury złodziej.Co robiliscie.

Dzieki za inf0

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Oszustwo co zrobic brak przesyłki zwrotnej zwrot dla kupującego -Zgłoszenie do prokuratury

Baaardzo slaby punkt Ebay odnosnie sprzedawcow. Padles ofiara oszusta. Niestety, Ebay stoi po stronie takich kupujacych. Mozesz wszczac dochodzenie ale szanse odzyskania pieniedzy sa zadne, jedynie, moze , Ebay zamknie mu konto.

Na przyszlosc, zanim sprzedasz, dokladnie przeegzaminuj kupujacego : jego staz, lokalizacje. Nie ma przed nimi obrony na Ebay chyba ze przyjmiesz zaplate innymi kanalami.
Dlatego coraz wiecej sprzedawcow szczegolnie elektroniki przenosi sie do konkurencyjnych sewisow.

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Oszustwo co zrobic brak przesyłki zwrotnej zwrot dla kupującego -Zgłoszenie do prokuratury

Zgłosić zawsze warto, ale odzyskanie pieniędzy, zwłaszcza przy małych kwotach jest nie realne. Sprawa zostanie umorzona.

Obecnie w każdym mieście są dostępne darmowe porady prawne, również niektóre parafie zatrudniają takiego prawnika opłacanego przez miasto raz na miesiąc. Proponuję też skorzystać z takiej porady jeśli to duża kwota.

 

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Oszustwo co zrobic brak przesyłki zwrotnej zwrot dla kupującego -Zgłoszenie do prokuratury

zgłosić zawsze warto? otóż na ebay nie warto,od paru lat sprzedawcom zabierają pieniądze z automatu,kupujący nawet nie musi udawać że chce zwrócić towar,wystarczy że napisze że sprzedawca go oszukał,kwota tutaj nie ma znaczenia,mogą ukraść 10 EUR albo i 1000 EUR.Ja zostałem oszukany na 299 GBP przez gościa który handlował w UK sprzętem niewiadomego pochodzenia,mój towar też pewnie się znalazł na jego aukcji został przechandlowany za pół ceny

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Oszustwo co zrobic brak przesyłki zwrotnej zwrot dla kupującego -Zgłoszenie do prokuratury

ebay ma gdzieś Polski serwis

To jedno dwa że sprawa jest bardziej po stronie PayPal bo chyba tak była płatność a paypal tez ma to na ogół gdzieś. 

Nie ma co zgłaszać tranzakcja zagraniczna nic nie zrobisz. 

Niestety sprzedaż na ebay pod tym kątem to duże ryzyka ze cie ktoś oszuka.

Niestety najgorsza jest sama reakcja PayPal który działa jak chce.

Choć teroretycznie bez potwierdzenia odebrania przesyłki zwotnej przez sprzedawcę nie powinien zwrócić kasy kupującemu ale jak widać jest inaczej.

Myślę że duży tu problem w dziłaniu smaego PayPala który czasem działa sobie jak chce 

Jest jeszcze jedna możliwość zwrócić sie do operatora karty za niesłusze pobranie (obciązenie karty) przez PayPal 

myśle że jak przedstawisz jasne dowody że Niemiaszek cię oszukał tzn przywłaszczył sobie towar i dostał zwrot kasy możesz miec duże szanse na odzyskanie kasy.

 

Mnie kiedyśjeden oszust próbował oszukać na allegro, oczywiscie allegro miało to gdzieś i u nich cała ta procedura z POK ale ja zamiast latać po policji postanowiłem zwrócić się właśnie do operatora karty kredytowej ... i po bodaj 2 mies odzyskałem kasę.

WIęc trzeba sie starać .... 

 

Resumujac jeśli PayPal obciążył ci kartę zwróc sie do operatora karty kredytowej że PayPal zrobił to w oszukańczy sposób (nie bój sięnazywać rzeczy po iminiu) i walcz wg mnie jest duża szansa na wygranie. Choć paypal pewnie będzie fikał 

Ale ty masz jasne dowody w postaci np śledzenia przesyłki zwrotnej że nie dotarła do ciebie .

Podaj też dane tego niemiaszka cwaniaczka, i wal smiało że to oszust.

Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź