GWARANCJA - Niemcy jak to jest?

Witam,

Sprzedaję na ebay.de dokładnie wycieraczki szyb samochodowych. Nie mam nigdzie napisane nic na temat gwarancji odnośnie wycieraczek. Jest jakaś ustawowa gwarancja na to? Czy jak to wygląda? Ktoś coś wie?

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

GWARANCJA - Niemcy jak to jest?

nie jest to produkt wirtualny (oprogramowanie,pliki), lek, bilety czy rezerwacja-więc obowiązują ogólne zasady określone w dyrektywie unijnej. Czyli 14 dni zwrot bez podania przyczyny,gwarancja 2 lata na produkt nowy lub 1 rok na produkt używany- jeżeli są sprzedawane przez firmę. Dyrektywa nie wiąże sprzedawców prywatnych.

Tutaj masz szczegóły:

http://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarantees-returns/index_de.htm

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

GWARANCJA - Niemcy jak to jest?

Bardzo dziękuję lenkawroclaw za odpowiedź, była ona mi pomocna.
Napisałem osobiście do sprzedawcy po angielsku, mam nadzieję, że mi odpisze. Nie jestem pewien co do warunków odesłania na gwarancji, tym bardziej, że jest to specyficzny produkt, bo firmy Apple.

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

GWARANCJA - Niemcy jak to jest?

Do pewnego czasu ebay dozwala na otwarcie sporu oraz otrzymanie zwrotu z twojego konta plus kupujacy moze reklamowac u karty (jesli takowa placil) do 6 miesiecy po zakypie.

Znam z autopsji. Sprzedawca stoi na przegranej pozycji.  Wiec : produkt powinien byc akceptowanej jakosci .

Ewentualnych  oszustow wlicz w cene. Zablokuj i raportuj reklamujacych bezzasadnie. Zablokuj  tych z zerowym czy niskim dorobkiem

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź