Fedex - wysyłka

Panowie więc tak.

 

Wysłałem dwie przesyłki do USA za pomocą Fedexu.

 

1) przesyłka około 180 gram, opakowanie Fedexu (koperta bąbelkowa)

 

przesyłka odebrana przez kuriera: 09.02.15 o godzinie 13:14

przesyłka odebrana przez kupującego: 12.02.15 o godzinie 11:09

 

2) przesyłka około 1kg, moje opakowanie (koperta bąbelkowa)

 

przesyłka zostawiona w oddziale Fedex: 10.02.15 około godziny 11

przesyłka odebrana przez kupującego: 12.02.15 o godzinie 16:21

 

Aktualnie czekam na ich odpowiedź, mają zaproponować coś lepszego niż mam teraz.

 

 

Wiadomość 1 z 21
ostatnia odpowiedź
20 ODPOW. 20

Fedex - wysyłka

A cena za to jaka była?

Wiadomość 2 z 21
ostatnia odpowiedź

Fedex - wysyłka

Około 55zł za jedną (przy czym ja już miałem zniżkę na te przesyłki). Jeżeli nie masz umowy z nimi to jeszcze więcej.

Wiadomość 3 z 21
ostatnia odpowiedź

Fedex - wysyłka

mam fatalne doświadczenie z polskim oddziałem Fedex,dzięki ich chamstwu,olewactwu i ignorancji stracili dobrego klienta.To co oni robili przechodzi ludzkie pojęcie,okradli mnie nawet na 298 zł (zapłata opłat celnych przelewem) i drugi raz za to samo przy odbiorze paczki.Mój dostawca tym razem wysłał mi paczki DHL i poczułem prawdziwy komfort,żadnego straszenia,żadnych kontroli,żadnego bazgrania po fakturach i skanowania.

Wiadomość 4 z 21
ostatnia odpowiedź

Fedex - wysyłka

Od jakiegoś czasu fedex wydaje mi się że poprawił jakość swoich usług. Czasami coś mi przyworzą ale to są krajowe przesyłki i nie mam zastrzeżeń. Zobaczymy ja również umówiłem się na rozmowę z przedstawicielem fedexa na środę. Zobaczymy jakie ceny zaproponują, satysfakcjonujące byłoby dla mnie ok 40zł brutto za list do 0,5kg.

 

Coś trzeba robić z tą wysyłką do USA , bo poczta ostatnio coś kiepsko działa. 

 

 

Co jest jeszcze z kurierów zagranicznych którzy działają na całym świecie? DHL i UPS?

Wiadomość 5 z 21
ostatnia odpowiedź

Fedex - wysyłka

podepnę się pod temat -  znacie jakiegoś dobrego brokera na wysyłki do 2kg 20x20x20 do krajów Unii Celnej?

 

pozdrawiam

Wiadomość 6 z 21
ostatnia odpowiedź

Fedex - wysyłka

furgonetka.pl , epaka.pl , allekurier.pl

W zależności co gdzie taniej. Jak masz dużo wysyłek to z każdym z nich idzie się dogadać na jeszcze lepsze ceny.

Wiadomość 7 z 21
ostatnia odpowiedź

Fedex - wysyłka

Ja również podpisałem umowę z Fedex, stany i kanada za 60zł. za paczki do 0,5kg

Mają dosyć ciekawe warunki, Gwarantowany czas doręczenia na wschodnim wybrzeżu to 2 dni (dzisiaj wysyłam, jutro doręczenie), zachodznie wybrzeże 3 dni. Jeśli nie doręczą w tym czasie to jest zwrot kosztów wysyłki.

 

Z wszystkim przewoźników mają nalepsze ceny i mało tego ich przedstawiciel przyjechał do mnie, pogadaliśmy wszystko wyjaśnił od a do z. Narazie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony i w końcu jest szansa na Super sprzedawce :).

 

Wydaje mi się, że warto trochę więcej zapłacić za przesyłkę i mieć święty spokój, a nie ciągle użerać się z klientami i pocztą.

 

 

Wiadomość 8 z 21
ostatnia odpowiedź

Fedex - wysyłka

A jak wygląda sprawa z opłatami importowymi przez klientów ?? 60zł to super cena. Klienci sobie cenią wysłkę kurierem zmiast dostarczanie przez USPS. 

Wiadomość 9 z 21
ostatnia odpowiedź

Fedex - wysyłka

Z importem nie jest tak kolorowo, cena zaczynała się od ok 200zł wzwyż od paczki 0,5kg

Wiadomość 10 z 21
ostatnia odpowiedź