Ebay.de czy to ma jeszcze sens?

witam, czy sprzedaż na ebay.de jak Polskie konto, z lokalizacja przedmiotów jak Polska ma jeszcze sens? handluje odzieża (nowa,uzywana,outletowa), 2 lata temu przy pierwszych próbach ebay byłem w szoku, wystawiłem próbne 20-30 szt aukcji były widoczne od razu, sprzedaż miałem zaledwie po paru godzinach, ciągłe ktoś składał oferty. Teraz? wystawione 60 przedmiotów, wyświetlenia praktycznie zerowe, nikt ofert nie składa. Jak myślicie gdzie jest przyczyna tak słabych oglądalności obecnie? 

Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

Ebay.de czy to ma jeszcze sens?

Gdzies od roku sprzedaz spadla. Jedna z przyczyn jest opodatkowanie sprzedazy na Ebay, tak sie ogolnie uwaza wsrod sprzedawcow.

Pozatym konkurencja Chin (sprzedaz z lokalnych magazynow, niskie ceny), odejscie kupujacych od Ebay.

Zwiekszyl sie odsetek kupujacych koszystajacych raczej z App w telefonach czy wyszukiwarek raczej niz odwiedzenie www.Ebay.

Sprzedawcy bronia sie rozszerzajac sprzedaz na inne portale a czasami rezygnujac ze sprzedazy na Ebay szczegolnie drogich artykulow w swietle polityki Ebay faworyzujacej kupujacych z ktorych pewna liczba wykorzystuje syystem aby, po prostu, ukrasc zakupiony artykul.

Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

Ebay.de czy to ma jeszcze sens?

Potwierdzam. 

Sprzedałem kamerę za kwotę 170 Euro, orginalnie zapakowaną we fabryce. Popełniłem błąd, że nie anulowałem sprzedaży jak zauważyłem, że pieniądze na PayPal są zablokowane do czasu przybycia towaru do klienta. Gość zgłosił, że jest uszkodzona i zarządał zwrotu. Polityka Ebay zmusza sprzedawcy do przyjęcia zwrotu jak towar jest uszkodzony. Kurier z Grecji do Niemiec to koszty rzędu 150 euro. Oszust liczył, że zostawie kamerę mu. Udało mi się ściągnąć sprzęt za 38 euro. Przysłał niekompletną kamerę (pozabierał co potrzebował i odesłał zniszczone opakowanie) Negatywną opinię nie wystawisz, pieniądze musisz oddać. Tyle w temacie portalu Ebay. Ludzie znaleźli sposób na wyłudzenie towaru przy aprobacie i ochrony kupującego. 

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź