anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Revolut przewalutowanie euro na funta

Witam

Mam pewien problem płacąc za towar kartą Revolut.

Kupiłem mój pierwszy przedmiot z niemiec (cena była w euro) i zapłaciłem kartą Revolut na której miałem dolary, dolary przewalutowało na euro tak jak powinno być.

Przy drugim zakupie również z niemiec (cena była w euro) po zapłacie dolary nagle przewalutowało na funty gdzie wyszło więcej niż przy przewalutowaniu z dolara na euro...

Przy kolejnym zakupie również przedmiotu z niemiec (cena była w euro) wcześniej przygotowałem na koncie euro, ale po zapłacie euro przewalutowało znowu na funta! W skutek czego znowu zapłaciłem więcej...

Dlaczego nagle na ebay płaci mi Funtami? Można gdzieś to zmienić bo nie mogę się nigdzie doszukać takiej opcji

Wiadomość 1 z 7
ostatnia odpowiedź
6 ODPOW. 6

Revolut przewalutowanie euro na funta

Sprawdz jak masz ustawiona automatyczna wymiane walut na Revolut lub czy nie zlecasz przed zaplata przewalutowania na funty lub masz wymiane na funty ustawiona jako domyslna.

 

"Automatycznie wymienimy Twoje pieniądze na wskazaną walutę po najlepszym możliwym kursie.

Jaki kurs wymiany walut będzie obowiązywał dla mnie? | Revolut Centrum Pomocy | Revolut PL

Wiadomość 2 z 7
ostatnia odpowiedź

Revolut przewalutowanie euro na funta

Dzieki zaraz zobaczę tego Revoluta.

Chciałem jeszcze dodać że na stronie ebay.de na aukcjach widze to co na screenie, zanzaczyłem tam znak funta jak widać, może to mieć jakieś znaczenie?

111.jpg

Wiadomość 3 z 7
ostatnia odpowiedź

Revolut przewalutowanie euro na funta

"Sprawdz jak masz ustawiona automatyczna wymiane walut na Revolut lub czy nie zlecasz przed zaplata przewalutowania na funty lub masz wymiane na funty ustawiona jako domyslna."

 

Niestety nic takiego nie mam ustawione. Nic takiego nie ustawiałem, nie widzę też opcji ustawień domyślnych.

Wiadomość 4 z 7
ostatnia odpowiedź

Revolut przewalutowanie euro na funta

Na Revolut jest napisane przy przelewie że opłata jest pobierana przez usługodawcę w funcie, czyli jakby Paypal pobierał w funcie i dopiero potem znowu przewalutowywał na przelew do eBay w euro... Tak to właśnie wygląda...

Zaznaczam że przelew robię kartą Revolut - VISA, na której mam aktualnie euro

Wydaje mi się że właśnie na stronie eBay jest coś ustawione że pobiera opłatę w funcie... Tak jak to na screenach widać, wszędzie na stronie eBay.de mi wyskakuje przy cenie ten znaczek funta...

 

2131.jpg

Wiadomość 5 z 7
ostatnia odpowiedź

Revolut przewalutowanie euro na funta

podczas płacenia paypalem, w ostatnim kroku masz możliwość zmiany waluty. Domyślnie jest to zawsze GBP z tego powodu, że Revolut jest z UK.

 

Na revolut zrób sobie 3 salda:

PLN, USD, EUR.

Przed zakupem manualnie sobie wymienić PLN na potrzebną walutę (lub za wczasu gdy jest kurs dobry).

W paypalu w ostatnim kroku = zmiana przeliczenia waluty z GBP na XXX.

Wiadomość 6 z 7
ostatnia odpowiedź

Revolut przewalutowanie euro na funta

Przede wszystkim walutę należy ustawić na ebay przy płatności - z lewej strony pod ceną przedmiotu jest taka mało widoczna opcja (tak przynajmniej jest na ebay.pl).

 

Myślę, że ebay celowo ustawił mało widoczną opcję zmiany waluty, aby zarabiać na przewalutowaniu.

Przyznam, że za każdym razem mam z tym problem, ale na szczęście Alior przy karcie wielowalutowej wymaga dodatkowego uwierzytelnienia i informuje w jakiej walucie będzie płatność, więc zawsze mogę to w porę skorygować.

Wiadomość 7 z 7
ostatnia odpowiedź