anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot podatku VAT za monety kolekcjonerskie

Witam, zakupiłem w ostatnim czasie monety kolekcjonerskie (Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokio, parę zestawów dwudolarowych monet w folderze - https://www.ebay.pl/itm/294277433689 ). Paczka leci z Australii. eBay, zgodnie z przepisami, odciągnął mi podatek VAT w wysokości 23%. Dostałem list, że potrzebne są dodatkowe dokumenty -> po ich dosłaniu, poczta stwierdziła że nie odprawi mi przesyłki, bo monety kolekcjonerskie -> musiałem załatwić sobie przez agencję celną odprawę samodzielną. Tam powiedziano mi, że takie rzeczy jak monety kolekcjonerskie są objęte niższym podatkiem VAT (8%?). 

Gdzie i w jaki sposób mogę się skierować o zwrot nadpłaconego podatku (całego 23%, bo zarówno opłaty celne jak i podatek 8% będę musiał zapłacić ponownie, przy odbiorze)? Jakieś rady na przyszłość, żeby nie naciąć się na podobną sytuację?

Wiadomość 1 z 2
ostatnia odpowiedź
1 ODPOWIEDŹ 1

Zwrot podatku VAT za monety kolekcjonerskie

Inni mają problem z firmami ... 

Pytanie kto przytulił tą kasę co miała iść na podatek (tzw opłaty importowe)

Możesz pisać do ebay ale to może być mega problem aby coś wyjaśnić nie wiem próbuj ... 

Nie wiem jak to teraz działa ale kiedyś to była tragedia odpowiedz były typu rozumiemy ubolewamy ale nic nie zrobimy i co nam zrobisz ?

Z tego co wiedze problem może ? dotyczyć wszystkich przesyłek od których zostały pobrane owe "opłaty importowe" co ciekawe inne wpisy dotyczą firm kurierskich (np DHL) 

 

Wygląda na to że ebay sobie przytula owe opłaty importowe i tyle.

Co ciekawe kiedyś z tym problemu nie było czy pyły te cła "kiedyś" płacone to nie wiem (mam i miałem pewne wątpliwości) a być moze teraz faktycznie tego na wejściu do PL już się pilnuje i ebay kaskę przytula(ł) a że nie płaci no cóż to TY zapłacisz jeszcze raz.  

 

 

Wiadomość 2 z 2
ostatnia odpowiedź