Nie kupuj w USA!

perfee73
Użytkownik
Witam, chciałbym przestrzec wszystkich przed zakupami w USA. W prawdzie użytkownicy e-bay za atlantykiem są uczciwi to niestety system przesyłek między naszymi krajami niedomaga. Osobiście straciłem już ponad 500 zł na przesyłkach, które zostały ukradzione przez pracowników Poczty Polskiej. Sytuacja jest taka, że przesyłka, która jako rejestrowana wychodzi z USA wcale nie jest rejestrowana w Polsce. Nie można jej odszukać i pieniądze przepadają.
Dzieje się tak dlatego, że jak się dowiedziałem, nie ma żadnej umowy partnerskiej pomiędzy USPS a Pocztą Polską. Dlatego Poczta Polska nie respektuje klas nadanych przesyłek.
Dobrze się zastanów zanim kupisz coś w USA.
Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Nie kupuj w USA!

bzdury pleciesz, ja cały czas kupuję w USA, sprzedawcy wysyłają jako rejestrowane i jeszcze żadna paczka nie zaginęła, a kupuję dużo i duże kwoty.
Dzwonię do pewnego działu poczty polskiej i wiem, gdzie się moja paczka w danym momencie znajduje. Pozdro
Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Nie kupuj w USA!

USA jak i Polska są sygnatariuszami umowy zawartej w Bukareszcie pomiędzy pocztami prawie całego świata.Czy aby nie oszczędzasz na przesyłce???
Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Nie kupuj w USA!

Przesylki polecone, z numerami do sledzenia oraz ubezpieczone raczej nie gina a jesli gina to jest wyplacane odszkodowanie.

Jesli zginie przesylka a sprzedawca nie posiada dowodu nadania to naleznosc zwraca kupujacemu Paypal jesli oczywiscie paypal byl uzyty do zaplaty, przedmiot byl z aukcji Ebay i aukcja ta byla chroniona gwarancjami Paypala.

Ryzyko zakupow za granica maleje do zera jesli je sie odpowiednio planuje

********************
Rozwiążę każdy (prawie) problem związany z wysyłką (i nie tylko) przez Atlantyk (w obie strony). O Mnie...

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź