anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupno gitary z USA - Wysyłka na inny adres niż w Paypal - Problem

szokerek
Użytkownik

Witam serdecznie. Otoż chcę zamówić gitarę ze stanów. Pieniadze mam juz przelane na swoje konto Paypal, które mam zarejestrowane na adres pod którym mieszkam w polsce.


Sprzedający życzy sobie za wysylkę do PL 139$ drogą morską, co jest dla mnie absurdem, ponieważ pośrednik ( Shiptu ) za przesyłkę lotniczą życzy sobie 80 $.



Problem polega na tym, że sprzedający upiera się na wysylkę tylko na adres który jest podany na Paypalu.


Czy mogę podczas zakupu poprzez gdzies podać adres do wysyłki w USA ( a dokladnie adres magazynu Shiptu z dopiskiem mojego imienia i nazwiska )



Jeśli nie, to jak mam kupić ten przedmiot, gdyż dysponuję tylko polskim adresem.



Wiadomość 1 z 20
ostatnia odpowiedź
19 ODPOW. 19

Kupno gitary z USA - Wysyłka na inny adres niż w Paypal - Problem

szokerek
Użytkownik

Problem rozwiązałem sam, chwilkę później. Typowy bład początkującego. Adres do wysylki mogłem zmienic w chwili kupowania przedmiotu.


A ja głupi 4 noce nad tym siedzialem i prosilem sie gostka...


Ale upokorzenie 🙂



No nic człowiek uczy się przez całe życie 🙂

Wiadomość 2 z 20
ostatnia odpowiedź

Kupno gitary z USA - Wysyłka na inny adres niż w Paypal - Problem

Albo źle kojarzę, albo przesyłka jest ubezpieczona tylko i wyłącznie w adresie z PayPala - być może o to właśnie chodziło Sprzedającemu? 🙂



Fajnie, że udało Ci się samemu rozwiązać swój problem - gratuluję! 🙂

Wiadomość 3 z 20
ostatnia odpowiedź

Kupno gitary z USA - Wysyłka na inny adres niż w Paypal - Problem

To nie tak, 99,99% życzy sobie wysyłki na adres z PayPala bo tylko na te adresy, paypal zapewnia ochronę sprzedających


 


a na przyszłośc robi się tak, że się wchodzi w zakładkę adresy dodaj nowy adres a nast. zaznacza się na potrzeby zakupów i wtedy sprzedawca widzi ten adres,

Wiadomość 4 z 20
ostatnia odpowiedź

Kupno gitary z USA - Wysyłka na inny adres niż w Paypal - Problem

Co to jest Shiptu? Odradzam przypadkowych przewoznikow typu np Arotransport.


Wszystko jest dobrze jesli wszystko pojdzie dobrze ale w przypadku gdy cos sie stanie z przesylka zostawia cie na lodzie.


Znam z autopsji....


 


Radze uzyc renomowanej firmy jak Polonez, Polamer czy Doma - szczegoly na ich stronach. Chyba Polonez, a moze i inne, oferuje posrednictwo w wysylce. Maja biura tez w Polsce i mozna z nimi komunikowac sie po Polsku.


 


Wysylka gitary jest troche inaczej liczona ze wzgledu na niska wage a duzy rozmiar oplata jest liczona wg. wymiarow.


Lotnicza bedzie bardzo droga a nawet nie dopuszczona jesli rozmiar przekroczy pewne parametry.


 


Moge pomoc (mieszkam w Michigan). Napisz przez Ebay jesli nie znajdziesz innego rozwiazania.  

**************************************
Wiadomość 5 z 20
ostatnia odpowiedź

Kupno gitary z USA - Wysyłka na inny adres niż w Paypal - Problem

Polecam Polonez.


 


Tu jest instrukcja po angielsku


http://polonez.simplyphoto.com/Parcel_Instr.htm


ale po Polsku moze w Czestochowie pomoga pod telefonem:



48-34-365-9115


 



Jesli nie to napisz marek222@yahoo.com

Wiadomość 6 z 20
ostatnia odpowiedź

Kupno gitary z USA - Wysyłka na inny adres niż w Paypal - Problem

Witam

Wiadomość 7 z 20
ostatnia odpowiedź

Kupno gitary z USA - Wysyłka na inny adres niż w Paypal - Problem

Witam, czy wystarczy że w primary shipping address umieszczę adres teścia w USA by uniknąć problemu z Polskim adresem PayPal?


pozdrawiam

Wiadomość 8 z 20
ostatnia odpowiedź

Kupno gitary z USA - Wysyłka na inny adres niż w Paypal - Problem

powinno starczyc ale nie jestem pewien czy tak mozna zrobic. Kiedys nie mozna bylo zmienic kraju i trzeba bylo ustalac ze sprzdawca zanim wysle a najleiej przed zlozeniem oferty.

**************************************
Wiadomość 9 z 20
ostatnia odpowiedź

Kupno gitary z USA - Wysyłka na inny adres niż w Paypal - Problem

Dzięki za odpowiedź, pytam tak ogólnie bo chciałbym coś od czasu do czasu kupić (sprzęt wędkarski i rzeczy dla dziecka). Może i sprzedający będzie wysyłać do Polski ale też chodzi o oszczędność na wysyłce. Teść wyśle jedną paczką kilka gratów i tyle.



Jeszcze jedno pytanie, wyczytałem w pomocy, że sprzedawcy wysyłają na adres bilingowy karty kredytowej - ja nie podłączyłem karty a jedynie przelałem środki na PayPal. Ten zapis może oznaczać, że nie zapłacę za aukcję pomimo, że są środki na PayPal?

Wiadomość 10 z 20
ostatnia odpowiedź