Ile idzie przesyłks z USA

Ile maksymalnie może iść przesyłka zwykła z USA?Pytam się,ponieważ zakupiłem film na amerykańskim e-bayu i z tego co napisał mi sprzedający został on wysłany 18 sierpnia.Dzisiaj jest 4 wrzesień a przesyłka jeszcze nie dotarła.Czy powinienem juz się zacząć martwić?Tym bardziej że niedawno również kupiłem 2 płyty na amerykańskim e-bayu i doszły one w 10 dni.
Wiadomość 1 z 7
ostatnia odpowiedź
6 ODPOW. 6

Ile idzie przesyłks z USA

Jaka to byla przesylka?

najwolniejsza duza koperta wedruje zwykle do 6 - 10 dni wg poczty, 14 maksymalnie z praktyki.

http://ircalc.usps.gov/IntlMailServices.aspx?Country=10357&M=11&P=1&O=0&sd=0


Jesli nierejestrowana to moze istniec obawa ze zakwalifikuje sie w grono 10% zaginionych przesylek.

Poczekaj jeszcze moze z tydzien

********************
Rozwiążę każdy (prawie) problem związany z wysyłką (i nie tylko) przez Atlantyk (w obie strony). O Mnie...

Wiadomość 2 z 7
ostatnia odpowiedź

Ile idzie przesyłks z USA

Była to przesyłka typu USPS First Class Mail International.Jeszcze jedno pytanie.W razie gdyby przesyłka jednak nie doszła i została zagubiona to ile czasu jest maksymalnie od momentu zakończenia aukcji na otwarcie sporu i domaganie się zwrotu pieniędzy (było płacone za pomocą PayPala)?
Wiadomość 3 z 7
ostatnia odpowiedź

Ile idzie przesyłks z USA

45 dni.
Wiadomość 4 z 7
ostatnia odpowiedź

Ile idzie przesyłks z USA

kupiłeś towar z wysyłką nie rejestrowaną, a te niestety lubią ginąć, możesz otworzyć spór na ebay'u tam masz nie co więcej, bo 60 dni, a na PP j/w czyli 45 dni
Wiadomość 5 z 7
ostatnia odpowiedź

Ile idzie przesyłks z USA

Generalnie to nie ma reguły, najszybciej 6 dni, ale czasami przesyłka może iść także ponad 4 tygodnie... wszystko zależy od życzliwości poczty a w tym wypadku jeszcze urzędu celnego...:-(
Kiedyś na zakupiony film czekałam prawie dwa miesiące, mimo że sprzedawca wysłał go na drugi dzień po zakończeniu aukcji...:-(
Wiadomość 6 z 7
ostatnia odpowiedź

Ile idzie przesyłks z USA

Dziekuje wszystkim za odpowiedź.W takim razie poczekam jeszcze z tydzień czy dwa.Może przesyłka jednak dojdzie i nie trzeba będzie otwierać sporu.
Wiadomość 7 z 7
ostatnia odpowiedź