anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

prowizja ebay i paypal wynosi ponad 20%

witam, nie każdy wie, że prowizja ebay i paypal w sumie wynosi ponad 20%. Przykład dotyczy zegarka w cenie 100$, koszt wysyłki 20$. Ebay pobierze 10% prowizji od ceny zegarka i 10% od kosztów wysyłki. Czyli w sumie 12$ do tego doliczy 23% vat. czyli 2,76$

W sumie ebay pobierze ci 14,76$. Paypal pobiera około 5% czyli 6$, Jeżeli zechcesz wypłacić pieniądze na konto, to paypal kolejny raz pobierze ci około 12 groszy od 1$ za przewalutowanie... czyli zarobia koleje 14zł... niestety na konto w USD nie możesz wypłacić...

 

Podsumowując: biorac pod uwagę, że marża wynosi np. 25% , (uważam 25% za bardzo wysoką i mało spotykaną!) to po całej transakcji zarobisz 5%, z czego jeżeli prowadzisz działalność-zapłacisz podatek dochodowy, niech każdy sobie obliczy ile zostaje....

 

przykład jasno dowodzi że zarabiają tylko korporacje... nawet podatek vat od prowziji którą ebay zarabia, przerzuca na sprzedawcę... 

 

Wiadomość 1 z 2
ostatnia odpowiedź
1 ODPOWIEDŹ 1

prowizja ebay i paypal wynosi ponad 20%

Po dłuższym czasie wystawiłem kilka rzeczy i po ich sprzedaży okazało się, że Paypal z eBay do spółki zabrało mi 43% od wylicytowanej kwoty. Bo finalnie o tyle mniej otrzymałem kasy na moim koncie polskim banku. Po wszystkich tych przewalutowaniach prowizjach itd.

 

Szybciutko wycofałem część aukcji, bo to jawny rozbój w biały dzień.

 

 

 

Wiadomość 2 z 2
ostatnia odpowiedź