anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowy na eBay - Obawa przed oszustwem

Witam serdecznie,

 

Od chwili otwarcia pierwszego sklepu unikałem ebaya jak ognia. Głównie przez obawe przed wycowywaniem wpłaty kupującego (Sprzedaje produkty cyfrowe). Jednak ostatnio przełamałem się i założyłem konto dla swojego nowego sklepu z kluczami do gier.

 

Po wystawieniu kilku pierwszych aukcji trafił do mnie kupujący który o dziwo na wejściu zakupił 3 drogie gry.
Następnie otrzymałem od niego pozytywne komentarze, jednak na drugi dzień wrócił się po kolejne i tak mija 3 dzień a on ciągle coś kupuje. Sytuacja może nie była by tak dziwna gdyby przed chwilą nie dokonał zakupu tej samej gry którą kupił na początku...

 

Szczerze mówiąc raczej nie często zdarza się że ktoś kupuje 2x tą samą grę dlatego zakładam że szykuje się do wycofania tych wpłat, a te produkty cyfrowe zwyczajnie sobie zbiera i odsprzedaje (Chodź mogę się mylić)

 

No i tu pojawia się moje pytanie.

Czy mogę się zabezpieczyć jakoś przed oszustwem z jego strony? Nałożyć jakieś limity na kupujących czy coś

 

Pozdrawiam.

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Nowy na eBay - Obawa przed oszustwem

Patrzac na https://pages.ebay.pl/help/policies/downloadable.html sprzedaż cyfrowych rzeczy jest objeta ograniczeniami + jakims zabezpieczeniem sie moze byc wysylanie kodow w formie fizycznej np. na plycie lub wydruku z potwierdzeniem nadania czy odbioru pod adresem kupujacego potwierdzonym w paypal, ktory, przy okazjii jesli sie nie myle, nie chroni zakupów cyfrowych produktów

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Nowy na eBay - Obawa przed oszustwem

Dziękuje serdecznie za pomoc pogues2005.

 

Od siebie dodam że oczywiście nie długo musiałem czekać na pierwszy cyrk. Przed chwilą pojawił się mail o treści:

 

Witaj Wyrm,

Pragniemy poinformować, że ze względu na zakup przedmiotów bez zgody właściciela konta, byliśmy zmuszeni anulować następujące transakcje: xxxx (O zgrozo to jedyna transakcja która nie wyglądała podejrzanie)  .................. Zwróciliśmy wszystkie powiązane opłaty za Twoją aukcję/Twoje aukcje z wyjątkiem prowizji od ceny końcowej.........

 

Z tego co rozumiem już na dzieńdobry ktoś coś zgłasza i ja mam za to odpowiadać? Nie ukrywam że jeżeli spróbują obciążyć mnie chociażby złotówką za czyjąś głupote, to kasuje wszystkie aukcje, rachunek zostawiam nieopłacony, a ewentualne ujemne saldo na paypalu zostawiam z adnotacją że ebay ma pokryć te koszta, bo ja nie zamierzam wspierać działalności oszustów (Aktualnie już założyłem limity na kartę)

 

Dajcie znać co tak naprawdę oznacza ta wiadomośćjakie będą jej skutki bo już nie wytrzymuje nerwowo z tą żałośną stroną.

Być może ja coś  źle ją zrozumiałem i niepotrzebnie panikuję.

 

Dziękuje i pozdrawiam,

Wyrm

 

 

 

 

 

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Nowy na eBay - Obawa przed oszustwem

Witam ponownie,

 

Oczywiście cyrk zwany eBeyem wysyła mi kolejne maile. Zaraz się okażę że tak naprawdę nikt nie dokonał zakupu na moich aukcjach a wszystko to "Nieautoryzowane transakcje"

 

Dostałem juz 4 takie maile:

 

"Nieautoryzowane użycie konta kupującego – anulowanie transakcji"

 

Oczywiście ebay mi nie odpisuje w tej sprawie.

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Nowy na eBay - Obawa przed oszustwem

Wydymali Cie kolokwialnie piszac.

Nakupowali i zgłosili charge back do wystawcy karty.

Ebay i Paypal  wtedy maja scisk zwieraczy i zwracaja predko kase.

A Ty? A Ty jestes dla nich jeleniem bo prowizje sobie pobrali od Ciebie lub pobiorą jesli jej jeszcze nie zapłaciłes a jak nie zapłacisz to Ci wiechna konto dożywotnio i beda straszyc jakims smiesznym Arvato.

Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź