Wysyłka do USA , pocztą polską

Witam

Mam pytanie ,

Mianowicie mam wysłać przedmiot do USA.

Naczytałem się o oszustach itp itd że niby wpłacają potem wycofują wpłatę bo napisali do ebay że nie dostali przesyłki - tego chcę uniknąć.

 

Do rzeczy czytałem że ludzie przeważnie wypisują blankiet CN22 ( ten zielony ) jako podarunek i wartość 10-15$

też tak robiłem dodatkowo pomarańczowy blankiet CN07 potwierdzenie odbioru.

 

Czy tyle wystarczy do wysyłki?

 

Wiadomość 1 z 7
ostatnia odpowiedź
6 ODPOW. 6

Wysyłka do USA , pocztą polską

CN22 to deklaracja celna, która powinnienes nakleic, cn07 nie wypełniaj tego wgl bo hajs wyrzucony w błoto to ekstra kosztuje 4 zyla a zwrotka moze wgl nie wrócic bo gdzies po drodze zaginie lub przyjsc ze sporym opoznieniem

 

a od jakiegos roku albo i dluzej listy polecone wysyłane z zagranicy nie sa juz rejestrowane w usej i ich na trackingach nie widac, widac tylko do momentu opuszczenia polskiego terytorium

 

rejestruja global express co w przypadku wysyłki do USA to kosz 41 zyla (do 350g)

 

jesli wyslesz listem poleconym masz otwarta sprawe jak  w banku

Wiadomość 2 z 7
ostatnia odpowiedź

Wysyłka do USA , pocztą polską

Zawsze nadaję list polecony priorytetowy z potwierdzeniem odbioru

zawsze wszystko mam OK i one wracają zwrotki

 

A skąd takie założenie że mam otwartą sprawę jak w banku ?

Jak 41 zł to to jest ok 10 $ a zawsze mnie 6 $ kosztowało to spora różnica ;/ przy nie drogich produktach.

Masakra.

 

Na przyszłość dzięki będę wysłał tym global express

Wiadomość 3 z 7
ostatnia odpowiedź

Wysyłka do USA , pocztą polską

Dziękuję za wyjaśnienie , wszystko jasne.

Pozdrawiam

Wiadomość 4 z 7
ostatnia odpowiedź

Wysyłka do USA , pocztą polską

Witam ,                                                                                                                                                                                         Tak , w zupełności tyle wystarczy do wysyłki. Paczka frachtem morskim około 35 dni. Ani dnia mniej. Napisz o tym do kupującego zanim otworzy roszczenie , spór ,itp. Ochrona PayPal i Ebay wspomina o maxymalnym czasie dostawy 30 dni. Trzymaj potwierdzenie nadania paczki i dodaj numer przesyłki. System monitorngu jest faktycznie bardzo wolny i aktualizowany z 2 dniowym poślizgiem.Paczka będzie widoczna w momencie dostarczenia do Urzędu Celenego w USA. Co do kupujących zgadza się . Bardzo częste przypadki cofania platności lub podawania ,że przedmiot niezgodny z opisem aukcji. Wszystko zależy na kogo trafisz . Na cwaniaka czy na normlanego. Napisz jaką paczkę wysłałeś? Ekonomiczna czy Priorytet. Co do podania wartości paczki zrobiłes błąd. Taka paczka w razie zaginięcia lub zagubienia możesz dostać co najwyżej tę kwotę ,którą podałeś.                                                     Pozdrawiam

Wiadomość 5 z 7
ostatnia odpowiedź

Wysyłka do USA , pocztą polską

wysyłka ekonomiczna do usa - 53 dni - właśnie doszła moja pierwsza paczka w ten sposób wysłana. Oczywiście spór, oczywiście zwrot kasy. Pierwszy i ostatni raz w ten sposób. Jednak trzeba czasem czytać te porady...
Wiadomość 6 z 7
ostatnia odpowiedź

Wysyłka do USA , pocztą polską

Pocztą Polską wysyłaj tylko jako paczka priorytet z deklaracją wartości( twoje ubezpieczenie) - priorytet szybszy i nie zginie. Ekonomiczna może zginąć. Tracisz przedmiot + zero odszkodowania. Poczta rzadko , bardzo rzadko zwraca odszkodowanie. Jak kupujący nie zgadza się na priorytet to anuluj transakcję + zwrot płatności. Aukcje możesz ustawić na wysyłkę opóznioną nawet do max 30 dni. Obcokrajowcy tak robią. Jest to chore ale prawdziwe. Spór skutkuje zwrotem płatności , blokadą wystawiania aukcji , blokadą konta, etc. Niepotrzebne problemy nikomu niepotrzebne. Płatność tylko przez PayPal ( ochrona kupującego , sprzedającego) . Priorytet do USA tylko 7 dni. Do Europy wysyłaj tylko kurierem ( ubezpieczenie + gwarantowany czas dostawy).Tylko paczka kurierska i tego samego domagaj się jak kupujesz . Jak sprzedawca nie wysyła kurierem do Polski to anuluj transakcję. To proste:) Pozdrawiam
Wiadomość 7 z 7
ostatnia odpowiedź