anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pierwsza sprzedaż na ebay i problem z podejrzanym użytkownikiem

Witajcie.

 

Otóż pierwszy raz coś sprzedaję na ebayu. Wystawiłem laptopa. Po paru dniach ktoś go kupił. Zauważyłem w proflu, że osoba jest z Polski. W takim razie wysłałem wiadomość czy może mi zapłacić przelewem ponieważ nie lubię PayPal'a. Okazało się, że on nie rozumie i piszę po angielsku. Ciągle upiera się, że chcę PayPala a on wykona transakcje. Normlanie bym się zgodził ale widzę, że konto ma od października 2015, profil nie wypełniony i nigdy nic nie kupił/sprzedał. Wiem jak łatwo zrobić chargeback na PayPal'u, ja wyślę laptopa a on powiadomi PayPal, że zaszła nieautoryzowana akcja na jego koncie i zostanie z kasą i laptopem a więc wolę przelew na konto. Dodatkowo martwi mnie to, że ma polski adres IP czyli może specjlanie się podszywać przez VPN aby nie było widać jego prawdziwego IP. 

Czy płatność PayPal'em będzie bezpieczna w tej sytuacji? Czy Ebay jakoś mnie chroni? Co mi poradzicie? W grę wchodzi kilka tysięcy złoty, ponieważ to nowy laptop.

 

Z góry dziękuje, pozdrawiam.

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Pierwsza sprzedaż na ebay i problem z podejrzanym użytkownikiem

Masz watpliwosci? Nie sprzedawaj. Anuluj aukcje

 

Wystaw aukcje ponownie ale tym razem zastrzez ze kupujacy powinien miec tyle a tyle komentarzy.

 

Musze cie zmatrwic ale bez Paypala sie nie obejdzie. Nikt rozsadny nie bedzie ryzykowal przelewu szczegolnie ze ty sam nie masz dorobku

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Pierwsza sprzedaż na ebay i problem z podejrzanym użytkownikiem

A powiesz mi czy ebay jakoś chroni sprzedawców? Bo jak zrobi chargeback to nic nie będę mógł zrobić.

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Pierwsza sprzedaż na ebay i problem z podejrzanym użytkownikiem

Chroni ale przed chargeback to raczej slabo. Nie licz na obrone Ebay. Czasami chargeback moze nadejsc nawet za 6 miesiecy. 

  http://pages.ebay.pl/securitycenter/selling-safely.html

 

Przed chargeback mozna wykupic ubezpieczenie albo wkalkulowac w cene ale  to rozwiazanie raczej dla potentatow jako ze to dodatkowe koszta.

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź