anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zostałem ewidentnie oszukany na 4kPLN (zakup na Ebay.de) - jak postępować?

3 letni samochód w idelanym stanie i 3 letni samochód, który został przelakierowany i ma naklejone repliki oznaczeń producenta, to nie bardzo to samo 😉 Tu nie samochód, ale sytuacje analogiczna, oszustwo ewidentne.

Gość idzie w zaparte pt "wszystko jest zgodnie z opisem, zwrotów nie przyjmuję"

Kontakt z Ebay.pl mailowy, słaby.

Na Ebay.de klikam w kontakt telefoniczny, ale nie dzwonią, dostaję `Gateway Timeout' 😞

Ma maila dostałem odpowiedź, że wyślą prośbę do Sprzedawcy o przemyslenie decyzji. Prośbę?! O przemyslenie?!

 

Wdzięczny będę za pomoc (najlepij na bazie doświadczeń), jaką metodę dochodzenia swego (zwrot pieniędzy) najlepiej stosować. Na pewno ktoś już przetarł ślady.

 

Aukcja:

 

https://www.ebay.pl/itm/Rennradrahmen-Carbon-WILIER-CENTO-1-SR/283440058478

 

Przed zakupem wielokrotnie kontaktowałem się ze Sprzedawcą prosząc o potwierdzenie autentyczności produktu. Sprzedawca zapewnił, że jest 1. właścicielem, towar jest oryginalny, stan przedmiotu jest idealny, ponadto przesłał mi zdjęcia elementu oznaczonego kodem - numerem seryjnym producenta (Wilier). Skontaktowałem się z producentem (Wilier) i uzyskałem informacje, że:

a) numer S/N jest syntaktycznie poprawny,
b) numer S/N jest przypisany do dokładnie takiego modelu ramy (Wilier Cento 1SR model 2016, malowanie spersonalizowane),
c) rama o takim S/N została dostarczona do autoryzowanego sklepu IlDiavolo, którego siedziba jest relatywnie blisko lokalizacji Sprzedającego.

 

Upewniony o stanie, statusie i oryginalności oraz ochrony Kupującego przez Ebay dokonałem zakupu.

 

W dniu otrzymania towaru (25.04) po dokładniejszych oględzinach wieczorem stwierdziłem, że:
a) rama polakierowana jest w sposób zdecydowanie niestaranny (zwłaszcza jak na standardy Wilier),
b) rama pomalowana jest lakierem niskiej jakości (nieużywanym przez Wilier),
c) oznaczenia kodowe producenta są umieszczone w formie naklejek, a nie, standardowo dla Wiliera nadrukowane ryngrafem,
d) brakuje pewnych dodatkowych oznaczeń umieszczanych przez producenta także na ramach spersonalizowanych,
e) w miejscach trudnodostępnych (mocowanie hamulców, środek suportu) spod czarnego lakieru przebijają ślady białej farby,
f) stan wizualny sztycy, będącej integralną częścią zestawu nie koresponduje z błyszczącą nowością powłoką lakierniczą.

 

(na marginesie: sztyca została przerobiona - obcięta przez Sprzedającego o nie mniej niż 5cm, o czym

 

Nabywca nie został poinformowany i co nie jest widoczne na zdjęciach w aukcji; taka długość sztycy i tak czyni ramę bezużyteczną dla osoby niższej niż Sprzedawca, np. właśnie mnie)

Ze względu na niepewność przesłałem do sklepu IlDiavolo zdjęcia ramy z prośbą o potwierdzenie jej autentyczności. 26.04 rano otrzymałem odpowiedź informującą, że:
a) sklep nie dysponował nigdy ramą o takim malowaniu, jak na załączonych zdjęciach,
b) ramy tego modelu oferowane były przez sklep w kolorze spersonalizowanym BIAŁYM.

Z całą pewnością powłoki lakiernicze oraz oznaczenia producenta(!) na ramie są nieoryginalne. Reszta - tego nie wiadomo. W wariancie najbardziej życzliwym dla Sprzedawcy można przyjąć, że oryginalna lub częściowo oryginalna rama została następnie przelakierowana przez Sprzedawcę, o czym nie poinformował w aukcji. Jednakże przemalowywanie ram karbonowych jest wysoce niewskazane i bardzo rzadko spotykane (podobnie jak w przypadku np. karoserii nowych samochodów). Najczęściej sytuacja taka występuje w jednym z trzech przypadków:
a) rama nie jest oryginalna (tzw. podróbka),
b) rama jest kradziona, przemalowanie ma ukryć lub zafałszować znaki szczególne,
c) rama została trwale uszkodzona (połamana) w wypadku i była (lepiej lub gorzej) naprawiana/klejona we własnym zakresie.

Nie wiem, który przypadek z wyżej wymienionych zachodzi. Zauważę jednak, że w każdym z nich padłem ofiarą ewidentnej nieuczciwości Sprzedawcy na portalu Ebay.

Wiadomość 1 z 2
ostatnia odpowiedź
1 ODPOWIEDŹ 1

Zostałem ewidentnie oszukany na 4kPLN (zakup na Ebay.de) - jak postępować?

Otworz spor na Ebay ze przedmiot jest niezgodny z opisem. Nie dyskutuj ze sprzedawca. Dolacz zdjecia oraz wyjasnij, krotko, w punktach co jest niezgodne z opisem.

Odeslij. Domyslam sie ze chodzi ci o jakosc wiec za te sume prawdopodobnie zakupisz gdzie indziej.
Z mojego doswiadczenia: samochod tylko w poblizu miejsca zamieszkania. Najlepiej od autoryzowanego salonu. Nigdy przez Internel, szczegolnoie od prywatnego sprzedawcy a w ogole z zagranicy. Samochod trzeba samemu obejrzec. Za duzo szwindli aby polegac na zapewnieniach sprzedawcy szczegolnie sprzedawcy uzywanych samochodow.

Wiadomość 2 z 2
ostatnia odpowiedź