Towar wysłany ale uszkodzony!!!

Witam! Zalicytowałem monitor LCD na ebayu w usa. Monitor przyszedł po miesiącu jednak... Całkowicie uszkodzona matryca wrecz wgnieciona jakby ktoś bez przesady walnął kijem . Jednym słowem uszkodzenie w 100% nie ma mowy o jakiejkolwiek naprawie. Wydałem prawie 400 $. Dostałem protokół szkody od poczty . Odmówiłem odebrania przesyłki... W protokole napisane ze przedmiot uległ zniszczeniu w czasie transportu z zagranicy. Oficjalny powód źle zabezpieczona przesyłka. Niemniej napisane ze była otwierana przed dotarciem do urzędu centralnego w warszaiw... Pytanie jak odzyskać kase? Nie wiem czy wina jest po stronie sprzedającego czy po stronie osób postronnych. W każdym razie nie po mojej. Na razie wysłałem maila do sprzedajacego. Sytuacja totalnie mnie zaskoczyła bo bardziej byłem przygotowany na "zagubienie" przesyłki niż na takie zniszczenie. Prosze o sugestie.

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (6)

Odpowiedzi (6)

Uśmiechnij się. Skoro nie odebrałeś paczki itd oraz masz otwarty spór w PP masz 99,99 szans na odzyskanie kasy - 25 USD oczywiście (ale tez nie zawsze). Spór otworzyłeś za późno. Lepiej jednak późno niż wcale. podaj nr aukcji.
No tak wczoraj wszcząłem spór. To znaczy Ebay przekierował mnie od razu na Pay Pala bo taka była płatność. Sprzedający nie odpowiedział na trzy moje maile, jego email na PayPalu z kolei nie przyjmuje moich wiadomości. Po prostu zero kontaktu z gosciem jak na razie. Sprzet odesłany do niego już. Czarno to widze mówie wam. Na razie czekam na jakakolwiek wiadomość(((
pomorzanin
Użytkownik
Ebay daje 60 dni: "You can begin this process at any time between 10 days and 60 days after the listing ended. Please enter the item number below and click Continue to get started."
pomorzanin
Użytkownik
poczekaj na jego email ale otworz spor tez - niech sie tam ustosunkuje. To sie bardziej liczy niz email. Zawsze mozesz spor wycofac bez zadnych konsekwencji dla zadnej ze stron Sprawdz czy czsem na Ebay nie masz 30 dni na otwarcie. PP daje 45 dni ale na ebay moze byc inaczej. Jesli placiles karta masz powazny orez w postaci reklamacji u operatora.
No własnie na otwarcie sporu mam niewiele czasu bo sama przesyłka szła 30 dni( Nie wiem czy był ubezpieczony w kazdym razie wartość była podana na 450$. Poczekam jeszcze az sprzedawca sie ustosunkuje do mojej wypowiedzi. Pozdro.
otworz spor na Ebay i na Paypal. Masz na to 45 dni ale wczesniej mozna - zawsze mozesz spor zamknac. To zabezpieczy twoje prawa. Czy przesylka byla ubezpieczona u przewoznika. Niektorzy przewoznicy ubezpieczaja takze od zniszczenia.
Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay
Posty z największą liczbą podziękowań