Niska kwota wypłaty

Witam,

 

Ostatnio sprzedając przedmioty na ebay po reformie, mam podejrzanie niskie wypłaty. Sprzedaję na ebay.pl i podpiąłem konto w złotówkach. Sprzedałem gramofon Niemcowi za 7999 zł. I ok, prowizja 6,5%, vat od prowizji i wyliczyli 1561 euro i w przeliczeniu po kursie 1,00 zł = EUR 0,21220 wyszło im 7 357,82 zł. Niemcy są w strefie euro więc z informacji w pomocy wynika że opłata za przelew międzynarodowy to 0%. Tylko, że na konto w banku dostałem 6872 złote. Wiem, że kurs wymiany może być niekorzystny, ale aż tak? Czy gdybym podpiął konto w euro to normalnie dostałbym 1561 euro? Pytam dlatego żeby czasem nie przeliczali euro w złotówki a potem znów złotówki w euro. Być może ktoś ma podobny problem. Będę wdzięczny za pomoc, pozdr

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Niska kwota wypłaty

Korzystniej jest przyjmowac w Euro. W PL Ebay wyplaca w Euro.

Tu byl watek na temat:

Zmiana reguł: wypłaty z eBay tylko w Euro w Polsce - Społeczność eBay

 

Jest oplata dodatkowa za przewalutowanie na zlotowki (np. Paypal stosowal dodatkowo 2,5% plus 1% za operacje transgraniczna ) plus procentowa oplata za przyjecie wplaty.  Zestawienie  konta zawiera mnostwo rubryk ale mozna sie polapac po kilku minutach studiowania ile i za co pobrali.

 

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Niska kwota wypłaty

Ok, dzięki bardzo za pomoc!

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Niska kwota wypłaty

Jankesy z ebay grabią cały świat-mają to w genach.Sprzedaj coś do Japonii czy Chin to wezmą prowizję jak w najlepszych domach aukcyjnych.

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Niska kwota wypłaty

To "normalne" nie wiem jak przy większych kwotach ale ja po przewalutowaniu za sprzedany przedmiot dostałem około 240 zł, a gdyby miał konto w Euro to byłoby to około 255 zł więc dużej różnicy nie było.

Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź