transakcja cofnięta

pyrq
Użytkownik

Nowy, całkiem zielony na ebayu. Prosze o pomoc:

 

Klinknąłem kup teraz:

1.przeniosło mnie na paypala, zatwierdziłem wszystko i "transakcja nie może zostać dokończona"

2. Przyszedł mail treści "potwierdzenie wpłaty na rzecz..." tak jakby był owszystko ok i pieniadze poszły

pieniążki z konta na paypal zniknęły 400zł

3.Kilka minut później email: "płatnośc została anulowana"

pieniązki na konto wróciły 400zł:)

 

w uzasadnieniu - adres niezweryfikowany

Czynnośc powtórzyłem dwa razy. na paypalu jest wszystko ok, w ebayu nie mam zandego przedmiotu kupionego.

 

Pytanie 1:

CZY JEST MOŻLIWOŚĆ, że kiedy adres zostanie potwierdzony gość dostanie ode mnie obie wpłaty? Czy zostaly całkowicie anulowane nawet bez wiedzy sprzedającego, że cokolwiek próbowałem mu wyslać i musze po weryfikacji wysłać jeszcze raz??

 

Dziękuje za pomoc

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (3)

Odpowiedzi (3)

masz adres nie potwierdzony, bo tylko użytkownicy ebaya w USA, Kanada i UK a i chyba Niemiec mają adresy potwierdzone, użytkownicy innych krajów mają adresy nie potwierdzone i to jest wymóg ebaya w tych krajach

jeżeli paypal zwrócił Ci pieniądze i masz na saldzie paypal, to te pieniądze ot tak sobie nie znikną i one będą tam cały czas

tak, twoja transakcja nie zostanie dokończona

i teraz napisz do sprzedawcy, że nie możesz mu zapłacić za przedmiot, bo masz adres nie potwierdzony i że paypal cofnął pieniądze z powrotem

on otworzy spór, Ty go potwierdzisz, on otrzyma zwrot prowizji, Ty nie otrzymasz ostrzeżenia i będziecie sobie mogli komenty wystawić

pyrq
Użytkownik

Dokładnie wygląda to tak na historii:

 

płatność do: ......

status płatności: cofnieta

brutto: dokładnie tyle ile wysłałem i ta kwota widnieje na moim koncie

 

a w mailu dokładnie:

Ta wiadomość e-mail stanowi potwierdzenie, że użytkownik  "ja"  anulował przesłaną do Ciebie wcześniej i oczekującą na realizacjępłatność w kwocie xxx USD.

 

dalej:

Ważna uwaga: Użytkownik "ja" podał adres niepotwierdzony.

zupełnie nie wiem o co chodzi..chce tylko by chociaż kwota widnieje na moim paypalu nie została rzeczywiście wysłana.

 

w podsumowaniu ebay mam 0 kupionych przedmiotów - czyli transakcja nie została dokończona ?

wydaje mi sie, ze 'zweryfikowany adres' jest wymyslem ebay.com i uzytkownicy spoza usa nie maja mozliwosci werfyikacji adresu wysylkowego (http://pages.ebay.com/help/pay/questions/confirm-address.html) wiec trzeba poinformowac sprzedawce, ze takiego wymagania nie mozesz spelnic, bo weryfikacja taka jest po prostu poza usa niemozliwa i jesli decyduje sie wysylac poza usa niech zmieni swoje wymagania.

jesli zalogujesz sie do kona paypal jakie masz informacje w historii tych anulowanych transakcji/platnosci ? prawdopodobnie anuloal je sam sprzedawca

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay