Kurier czy paczka PP do UE?

Witam.

Mam pytanie. Czy jeżeli w wysyłce za granicę umieściłem opcję "Przesyłka zagraniczna - zwykła" to może to być przesyłka kurierska (innej firmy niż te, które umieszczone są w liście rozwijalnej - w tmm przypadku GLS)? Czy też ebay rozumie to jako "National Post" znaczy musi być nasza poczciwa Poczta Polska?

 

Pytanie drugie. Zdaje się, że druk paczki pcoztowej do UE i poza UE jest taki sam. Czy mam wypełniać tę deklarację celną z wymienianiem przedmiotów wysyłając do UE? Na chłopski rozum pewnie nie, ale pani na poczcie mi kazała i się zdziwiłem. Wolę się dopytać.

 

Z góry dzięki za info

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (3)

Odpowiedzi (3)

Witam

 

przy przesyłkach wysyłanych w Unii europejskiej nie ma potrzeby i obowiązku wypełniania deklaracji celnych.

Pani w okienku się myli. Wystarczy że korzystasz z Elektronicznego Nadawcy i tam z automatu dla krajów poza Unię sa generowane deklaracje CN23 , przy EMS-ach i Paczkach Pocztowych. 

 

Ogólnie każda przesyłka wysyłana poza terytorium Unii Europejskiej powinna posiadać Druk CN22 lub CN23.

Ja do poleconych nie przyklejam bo za dużo roboty wszędzie polecone dochodzą bez deklaracji, Global Expresy też dochodza bez deklaracji.

 

W Unii nie ma Ceł więc deklaracja jest zbedna.

 

Pozdrawiam

a taniej niz paczką pocztową zagranicę wyjdzie wysłanie nową i szybką usługą Global Expres http://www.poczta-polska.pl/biznes/korespondencja/global-expres/

Zdaje się, że druk paczki pcoztowej do UE i poza UE jest taki sam

 

tak

 

Czy mam wypełniać tę deklarację celną z wymienianiem przedmiotów wysyłając do UE? [...]

 

tak musisz, przy drukach na paczkę jest to obowiązkowe, i nie jest to wymóg tylko naszej poczty, ale poczty na całym świecie

 

Czy jeżeli w wysyłce za granicę umieściłem opcję "Przesyłka zagraniczna - zwykła"

 

to dotyczy tylko i wyłącznie listu ekonomicznego, niestety wybór opcji na ebay.pl jest od początku istnienia czyli od 2005 r bardzo ubogi, i oni w tym zakresie nie robią nic

 

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay