Sprzedaż - anulowanie zamówienia

Sprzedałem przedmiot na ebay, ale skończyły mi się przedmioty, od kilku dni próbuję anulować zamówienie i zwrócić pieniądze kupującemu, ale pojawia się komunikat: "Twój zwrot pieniędzy nie został zrealizowany. Spróbuj ponownie później lub Skontaktuj się z nami."

Kontaktowałem się z ebay, ale nie uzyskałem odpowiedzi.

Jest to osoba z Niemiec i płaciła przez PayPal.

Zaakceptowane rozwiązania (1)

Zaakceptowane rozwiązania (1)

Może wpierw anuluj transakcje na eBay. Wyślą email do kupującego aby zaaprobował.

Odpowiedzi (3)

Odpowiedzi (3)

Mam ten sam problem, wygląda na to że FAQ ebay po prostu wprowadza w błąd sprzedawców w temacie finansowania zwrotów? Poniższy wpis z FAQ mówi:

'Gdy zaoferujesz kupującemu zwrot pieniędzy, wypłacimy go z łącznej kwoty Twoich dostępnych, przetwarzanych i wstrzymanych środków. Jeśli nie masz wystarczających środków na pokrycie kosztu zwrotu pieniędzy, pobierzemy tę kwotę z Twojego zarejestrowanego konta bankowego lub karty kredytowej.'

Podczas gdy case autora tematu, oraz również mój obecny który mnie do tego tematu sprowadził, pokazuje że wypłacony on może być jedynie z kwoty dostępnych środków, a ze wstrzymanych być nie może. Chcę zwrócić transakcję za około 35 euro, mam w portfelu 0 euro dostępnych i 163 euro wstrzymanych (w tym 35 z transakcji którą chcę anulować). I dostaję taki sam komunikat jak autor tematu, który sugeruje że muszę zwrócić 35 euro z własnej karty

Jaki to ma sens? Czy jeżeli dokonałbym teraz zwrotu z mojej własnej karty debetowej, to środki w moim portfelu z anulowanej sprzedaży, zostałyby w nim nawet po anulowaniu zamówienia? Jeśli tak, w którym momencie byłyby gotowe do wypłaty?

Bardzo to nieintuicyjne.

Jak ci założy spór to masz w plecy 65 zł. Niemiec zawsze z Polakiem wygra.

Chcąc anulować zamówienie, klikamy Anuluj zamówienie, wybieramy powód anulowania, wybieram Brak zapasów i klikamy Prześlij. Po kliknięciu Prześlij od razu pojawia się komunikat: "Twój zwrot pieniędzy nie został zrealizowany. Spróbuj ponownie później lub Skontaktuj się z nami."

Pokazałem to na zdjęciu niżej.

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay
Posty z największą liczbą podziękowań