Spór z kupującym - prosze o info

justynkakrk
Użytkownik

Witam

Sprawa wygladą następująco, kupujący otworzyła spór i ebay przyznal mu racje.Więc spodzieewałam się iż odeśle mi przedmio i ja zwróce pieniadze,alemineło już 2 tygodnie i w dlaszym ciągu nie dostałam zwroty towaru.Od ebay dostałam taką informacje:"Customer support comments:The 45 - day limit for opening a case has passed. However, as a courtesy, we'll be issuing the buyer with a refund in this case. You don't need to do anything else. This case won't be included when we evaluate seller performance. Note: It may take up to 24 hours to update your Seller Dashboard."

Czy może mi ktoś powiedzieć o co chcodzi??

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (5)

Odpowiedzi (5)

old_timers01
Użytkownik

Nagminnym problemem jest wyludzanie towarow przez kupujacych,ktorzy najpierw kupuja a pozniej otwieraja spor czy to w ebay czy to w paypal.Podstawa zwrotu pieniedzy kupujacemu jest przedstawienie przez niego dokumentu potwierdzajacego zwrot towaru dla sprzedajacego.Czyli pokwitowanie nadania przesylki.Oszusci robia rozne przekrety w zaleznosci od tego co kupili.Najczesciej odsylaja w ogole co innego,tylko po to zeby miec swistek nadania przesylki i wyludzic zwrot pieniedzy.Czesto odsylaja towar zniszczony celowo lub niekompletny bo to co im bylo potrzebne to wymontowali.Ani paypal ani ebay nie wnikaja pozniej w to co ty otrzymalas spowrotem.Niby w paypal jest opcja do zglaszania tego typu przypadkow,ale to pic na wode.Powoluja sie na to ze kupujacy przedstawil dowod nadania przesylki oraz informacje z systemu monitorowania przesylek,z ktorego wynika ze paczke odebralas,a ze w niej bylo za przeproszeniem gowno,to ich juz nie interesuje.Takze,sprzedaz na ebay jest bardzo ryzykowna,malo oplacalna i kosztowna.Poza tym stwarza wiele problemow,daje wiele mozliwosci nieuczciwym kupujacym,a sprzedawcow traktuja jak smieci.PayPal i jego absurdalny regulamin jest smiechu warty.Po wnikliwym przeczytaniu mozna zrozumiec jedynie tyle,ze ty nie mozesz nic a oni moga wszystko wedle wlasnego uznania.Zapamietajcie,ze nie ma szans na wygranie sporu czy roszczenia z kupujacym.Jezeli nie przyjmujesz zwrotow,bo sprzedajesz jako osoba prywatna,nie firma i nie masz takiego obowiazku i jak kupujacemu towar nie spodoba sie to niszczy go celowo by wyludzic i wymusic zwrot pieniedzy.Dotyczy to tranzakcji miedzynarodowych.Nawet ostatnio dodali w regulaminie paypa,ze po przyznaniu roszczenia na korzysc kupujacego,nie gwarantuje to tego,ze ty otrzymasz zwrot towaru.Oczywiscie wszystko pieknie ladnie napisane. Do poki nie sprzedawalem na ebay to zachodzilem w glowe,dlaczego ebay jest tak malo popularny w polsce.Gdy zaczelem sprzedawac to zrozumialem dlaczego ;)Zmuszanie do korzystania z paypal,ktory stwarza ogromne problemy i rzadzi sie chorymi zasadami to glowna przyczyna dla ktorej nalezy omijac ebay z daleka.Oczywiscie jako sprzedajacy,bo do zakupow jest jeszcze w miare dobry. Jezeli sprzedajesz jako osoba prywatna i przekroczysz pewne limity lub ktos podkabluje cie do ebay,ze twoja sprzedaz ma znamiona handlu zarobkowego to blokuja ci konto paypal a pozniej ebay.Nie napisza ci tego w prost tylko maja swoje standardowe regulki. Tym samym zmuszaja cie do zalozenia dzialalnosci gospodarczej.Ok,eliminacja szarej strefy.Jednak zalozenie dzialalnosci gospodarczej i sprzedaz jako firma nie gwarantuje ci zadnych przywileji ani bezpieczenstwa.PayPal w kazdej chwili moze zablokowac ci srodki na koncie,zablokowac konto,nawet jak bedziesz mial 3000 pozytywow.Nadal jestes narazony na wyludzenia ze strony kupujacych i problemy stwarzane przez paypal.Przez PayPal i ich chore zasady wiele firm,ktore przeniosly sie na ebay zbankrutowalo,nie wspomne o zwyklych ludziach,ktorzy chcieli sprzedac swoje nie rzadko cenne i drogie rzeczy a ktorzy potracili je za sprawa paypal i mozliwosci jakie paypal daje oszustom. Za nim ktos zdecyduje sie na sprzedaz czego kolwiek na miedzynarodowym ebay,radze poczytac w necie,na forach internetowych o przekretach i walkach jakie robi paypal.Pozdrawiam serdecznie.

justynkakrk
Użytkownik

Mam tam cała historię sporu. W swoim głównym wpisie zacytowała ostatnią wiadomość od ebay. Nie wiem czy w tym momencie mam dalej czekać na zwrot przedmiotu. Czy możliwe jest że kupujący nie odeśle przedmiotu mimo iz ebay oddal pieniądze?Czy ebay może mnie obciążyć kosztami skoro w dalszym ciągu nie dostałam przedmiotu,który miał być zwrócony (a mineły już ponad 2 tygodnie)

centrum rozstrzygania http://resolutioncenter.ebay.pl/

ale i tak pewnie tam nic nie znajdziesz bo rozumiem ze jest za pozno na otwarcie sprawy i sprawa/spor nie zostala otwarta dla tego przedmiotu

justynkakrk
Użytkownik

Ebay zwrócił pieniadze z własnych środków narazie.Gdzie mogę znaleść konsole sparow??

Wyglada na to ze kupujacy otrzyma zwrot od Ebay a ty nie musisz nic robic.
Popros  kupujacego o zwrot przedmiotu.

Czy Ebay pobral pieniadze z twojego konta na poczet zwrotu?
 
Czy masz te wiadomosc we wiadomosciach po zalogowaniu sie do Ebay?

Co pisze w detalach tej transakcji na Paypal?

Co pisze w konsoli sporow?

Tak pytam bo moze to jest falszywy email  

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay