Towar nie wysłany, brak kontaktu ze sprzedającym

diverbn
Użytkownik

25.12.2010 zakupiłem kurtkę. Pieniądze przelałem PayPalem od razu. Do dnia dzisiejszego nie ma kurtki, nie została wysłana, sprzedający nie odpowiada na żadne maile. Co w takim przypadku należy uczynić?

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (5)

Odpowiedzi (5)

old_timers01
Użytkownik

Witam

Zgadzam sie po czesci z tym,co napisal kolega "togd".

Sciema ochrony kupujacych dotyczy tylko polski i polakow.Nie wiem dlaczego,ale uzytkownicy innych pastw sa inaczej traktowani.

Tam nie maja problemu z ochrona kupujacych.Ja spoznilem sie z wysylka o dwa dni,kupujacy napisal do paypal i mialem zblokowane srodki,musialem przedstawic dowod wyslania i numer przesylki z informacja z centrum monitorowania przesylek,ze paczka zostala wyslana.

Nie wiem,ale polska i polacy traktowani sa jak smieci,jak jakies zlo... Nie licza sie z polakami,nie przyjmuja zadnych argumentow ani zadnego tlumaczenia.

Na zagranicznych serwisach ebay,sprzedajacy nawet wygrywaja spory i roszczenia z kupujacymi a w polsce mozna o tym zapomniec,z gory jestes skazany na przegrana sprawe.

Moze musi minac jeszcze z 10-15 lat za nim kto kolwiek zacznie liczyc sie z polska i polakami.

A moze napisac gdzie trzeba,naglosnic sprawe to polski ebay i polski zlodziejski paypal zmienia nieuczciwe i krzywdzace uzytkownikow zasady?

 

Sprzedalem przedmiot,zapakowalem bardzo solidnie bo byl duzy,dosc ciezki i delikatny.Wysylalem takich kilkanascie do stanow i nie bylo problemu,a w polsce kilkaset i tez nigdy nie bylo problemu.Badz co badz wprawe w pakowaniu to mam.

Dostaje info z paypal,ze kupujacy otworzyl spor,przeksztalcil w roszczenie.

Dalej to juz klasyka,blokada srodkow na kocnie za te tranzakcje i wyjasnienia.

Kupujacy do paypala pisze tak:

"Bylem na poczcie,odebralem przedmiot i niosac go po schodach na gore do domu widzialem ze paczka z boku jest uszkodzona a w srodku slychac ze cos luzno lata.

Rozpakowalem i zobaczylem ze przedmiot jest uszkodzony.Zadwonilem od razu do paypal.... "

 

Wiec ja pisze i pytam.

Skoro odbieral pan paczke osobiscie na poczcie,to musial widziec uszkodzenie,dlaczego wiec pan nie odmowil odbioru,nie spisal protokolu uszkodzenia?

 

Odpowiedz kupujacego:

Bardzo piekny przedmiot,bardzo mi sie podobal,szkoda ze sie uszkodzil,ale to twoja wina bo zle go zapakowales.

 

Odpisuje:

Prosze pana zapakowalem go bardzo dobrze,kilka warstw foli bombelkowej,steropian na krawedziach,gruby karton,jeszcze jedna warstwa foli bombelkowej i pudelko z grugego sztywnego kartonu.

Paczke mogla uszkodzic poczta w czasie transportu.Moze urzad celny pod czas kontroli a moze stalo sie to juz po kontroli urzedu celnego,ktory nie spakowal paczki spowrotem tak solidnie jak ja to zrobilem.A moze Pan sam uszkodzil niechcacy transportujac paczke z poczty do domu,byla ciezka moze wyslizgnela sie panu z rak?

 

Kupujacy odpisal tylko "zle spakowales"

 

PayPal przyznal oczywiscie zwrot kupujacemu.Nie pomogly zdjecia paczki,ktore przeslalem do paypal.Robilem nawet zdjecia paczek pod czas pakowania i po zapakowaniu,zeby miec dowod na ewentualne zgloszenia ze zle zabezpieczylem przesylke.

Nie pomoglo nic.Sprawa ciagnela sie w sumie przez 2 miesiace.PayPal wyznaczyl termin,w ktorym kupujacy musial im przedstawic swistek i numer przesylki z centrum monitorowania,ze odeslal paczke do mnie.Kupujacy nie zrobil tego w terminie.PayPal odblokowal mi pieniadze.

Bylem w szoku,ale z zadowoleniem zlecilem wyplate tych pieniedzy.

 

Jednak bylem w jeszcze wiekszym szoku,jak cztery dni pozniej dostalem informacje,z polskiego paypal ze wyplata tej kwoty zostala cofnieta.A z paypal amerykanskiego i po angielsku,ze przyznali zwrot pieniedzy kupujacemu bo dostarczyl on wymagane swistki.

 

Nie wazne ze po terminie,na ktory mial 21 dni.

No i tak jak pisalem juz w jednym ze swoich postow,otrzymalem paczke,elegancko zapakowana,ale sama obudowe zegara bez mechanizmu i innych czesci.

 

Nie polecam paypal i nie polecam ebay.

Nie badzcie naiwni i nie ludzcie sie,ze w razie czego kolwiek paypal i ebay beda po waszej stronie.

 

Chinczycy,azjaci i inni tego typu masci,rejestruja konta na ebay USA,a adres do wysylki podaja w chinach lub azji gdzie koszt wysylki jest o wiele drozszy i wysylka na taki adres dyskfalifikuje ciebie z ochrony sprzedajacych,co w prawdzie i tak jest tylko picem na wode i chwytem reklamowym.

Za nim zdazysz wyslac fakture z kosztami wysylki do kupujacego to chinczyk czy azjata robia ci wplate na konto paypal.

Piszesz,ze nie wysylasz na ten adres tylko na ten zarejestrowany w ebay i ze koszty wysylki sa wyzsze od tych ktore wplacil.Oni pisza do paypal ze odmawiasz sprzedazy i wysylki.Nie pomagaja tlumaczenia.PayPal blokuje pieniadze a ebay daje ci ostrzezenie " o nieuczciwosci sprzedajacego". Zlecasz paypalowi zwrot pieniedzy dla kupujacego a on wystawia ci negatywa i zaniza ocene.Jeden po takim przejsciu oskarzyl mnie nawet o rasizm ....;)

 

NIE POLECAM PAYPAL !!!!

 

 

togd
Użytkownik

Nie wierz w "ochronę kupującego poprzez PayPal". To jedna wielka ściema. Wystarczy, że sprzedający pokaże im jakiś papier, że jednak wysłał towar i sprawę umarzają sugerując aby zgłosić ją na policji.
Ale jeśli płaciłeś PayPalem z karty płatniczej to jest ratunek - zgłoś sprawę w banku, który wystawił kartę oświadczając, że zakupionego za pośrednictwem karty towaru nie otrzymałeś. Bank musi uruchomić procedurę "charge back" i dostaniesz zwrot pieniędzy.
Nie przegap też terminów wystawienia negatywu sprzedawcy.
Piszę to na podstawie własnych przykrych doświadczeń z nieuczciwym sprzedawcą i PayPalem, który ściemnia, że chroni Twój interes.
Ciekawe, jak szybko ten post zostanie ocenzurowany przez eBay :-)))

otworz sprawe/spor, ale najpierw formalnie skontaktuj sie ze sprzedawca raz jeszcze poprzez Moj eBay

http://pages.ebay.pl/help/buy/item-not-received.html

PODAĆ SPRAWE DO SĄDU JEŚLI ZNA SIE DANE TEJ OSOBY ALBO PODAC PAY PAL ZA OSZUSTWO

witam. mam maly problem. tzn niedawno zacząłem sprzedawać obuwie na ebayu  (aukcje) osoba ktora wygrała jedna z nich nie wyslala mi pieniążkow a ja przez pomylke wyslalem towar.  probuje sie skontaktowac z kupujacym ale nestety nie odpowiada, czy jest w stanie ktos doradzic  co  w takiej sytuacji powinienem zrobic ? czy poprostu jestem 3 stowki w plecy ?

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay