Sporadyczny zakup ubrań z USA i z Azji.

Zobaczyłem dzisiaj jakie ciekawe oferty wśród ubrań można znaleźć na ebay'u. Większość jest jednak ze Stanów Zjednoczonych bądź Azji (Korea itp...), ale z opcją darmowej wysyłki to nie problem. Mogę poczekać nawet ten miesiąc na dostawę. Czytałem trochę o cle, ale nigdzie nikt nikt nie wyjaśnił sprawy jednoznacznie, a trochę mnie to nurtuje...

Zazwyczaj to takie odpowiedzi widziałem: "No albo nałożą cło, albo niee, ale raczej nie powinni"

 

Mam pytanie czy jeśli raz na jakiś czas zamówię coś z poza UE na kwotę poniżej 100$ z dostawą, będę płacić cło, czy nie ?

Jeśli tak to ile ? Czytałem o 2,5%, ale to dla towarów powyżej 150$ lub 150€ - nie pamiętam.

 

Ktoś ma jakieś doświadczenia ?


Nie chciałbym, żeby zamawiąjąc np: koszulę za 30-40$ z opcją darmowej wysyłki okazało się, że będę musiał listonoszowi drugie tyle dopłacać przy odbiorze 😕

Zaakceptowane rozwiązania (2)

Zaakceptowane rozwiązania (2)

150 ojro, ktore tu przytaczasz jest to gorna granica, (teoretycznie) do ktorej nie placi sie cla, a praktycznie zalezy od kontrolujacego UC.

 

czy jeśli raz na jakiś czas zamówię coś z poza UE na kwotę poniżej 100$ z dostawą, będę płacić cło, czy nie ?

nie zaplacisz nic,

 

nie zapalcisz tez nic jesli wysylka bedzie ekonomiczna (kazda nie rejestrowana)

Odpowiedzi (0)