5 pytań od nowego użytkownika :)

soojka
Użytkownik

Witam!


 


Od pewnego czasu przeglądam stronę ebay.com i nie ukrywam że niektóre przedmioty wydają się dość ciekawe np ten: (Wiem U.S Cellular ale to przykład) http://www.ebay.com/itm/HTC-Desire-Black-U-S-Cellular-Smartphone-Used-No-Reserve-/290893220816?pt=Cell_Phones&hash=item43ba964bd0


 


Przypuśćmy że zamówię np. właśnie ten telefon. Czytam tutejsze forum i widzę jakieś opłaty za cło i VAT.


Bardzo proszę o odpowiedzi w temacie a nie odsyłanie do innych stron itp.


 


Pytanie 1


 


Czy zapłacę za telefon cło? Jak tak to w tym wypadku jakiej wysokości?


 


Pytanie 2


 


Czytałem też o tym że Urząd Celny (UC) ma tendencje do zatrzymywania paczek. Dlaczego?  Jak mam taką paczkę odzyskać?


 


Pytanie 3


 


Czy zapłacę za ten przedmiot podatek VAT? Jak tak to w jakiej wysokości?


 


Pytanie 4


 


Od czego zależy wymóg zapłaty VAT`u?


 


Pytanie 5


 


Co zrobić w razie oszustwa? Przedmiot nie został wysłany więc jak odzyskać pieniądze i ile to może zająć?


 


 


 


 

Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

5 pytań od nowego użytkownika :)

cytuje kilka podstawowych informacji ale nie linkuje 😉


 


"Na przesyłki z USA może być nałożone cło i VAT lub sam VAT. Na część towarów cło wynosi zero procent. Na pozostałe od kilku do kilkunastu procent. Stawka cła zależy od rodzaju towaru i kraju pochodzenia."


 


"Kwota zwolniona z cła i VAT

Przesyłki o wartości do 45 Euro (ok 60 USD), mogą zostać w Polsce zwolnione z cła i VAT. Dotyczy to przesyłek zawierających towary w małych ilościach o charakterze niehandlowym. Za przywóz o charakterze niehandlowym uważa się przesyłki, które maja charakter okazjonalny np. raz w miesiącu i zawierają towary wyłącznie na własny użytek odbiorcy lub jego rodziny. Decyzja należy do urzędu celnego. W praktyce wiele drobnych przesyłek jest zwalnianych z opłat celnych.


Kwota zwolniona z cła, tylko VAT

Przesyłki o wartości powyżej 45 Euro ale nie więcej niż 150 Euro (ok 200 USD) mogą zostać w Polsce zwolnione z cła. Jest natomiast doliczany podatek VAT."

Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

5 pytań od nowego użytkownika :)

Ad.5 w razie nie otrzymania zakupu w terminach przewidzianych otwiera sie spor ktory mozna eskalowac do rangi roszczenia i po najdalej ok 3 tygodniach otrzymasz zwrot

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź