dodatkowe koszty transakcji

witam, mam następujący problem: wylicytowałem na niemieckim ebayu statyw za 25,61 euro. ponieważ były tylko koszty wysyłki na terenie niemiec , poprosiłem sprzedawcę o podanie kosztów wysyłki do polski. otrzymałem odpowiedź: Verpackung und Versand per Hermes Paket International : EUR 13,90 oraz... Rabatte (-) oder weitere Kosten(+):EUR 39,51 !!! czyli koszta dodatkowe są większe niż koszt towaru wraz z wysyłką. zapytałem grzecznie sprzedawcę co to jest i czekam na odpowiedź. podejrzewam że sprzedaca nie jest zadowolony z wylicytowanej kwoty i w ten sposób próbuje sobie podnieść cenę przedmiotu - taki sam statyw tylko nowy kosztuje 79euro u innego oferenta z opcją kup teraz. kupuję wiele lat na ebay-u i pierwszy raz zdarza mi się taka sytuacja - wg. mnie to ordynarna próba naciągnięcia na kasę, bo jak to inaczej nazwać? nie chcę wystawiać negatywa, ani tym bardziej otrzymać, tym bardziej że mam czyste konto od wielu lat i 100% pozytywów. spotkaliście się już z czymś takim? jak zareagować? zgłaszać oficjalnie sprawę do obsługi?
Pokaż cały temat
dzięki serdeczne za błyskawiczną odpowiedź . wow! spróbuję zrobić jak proponujesz. z tym że o koszta wysyłki zapytałem już po wylicytowaniu przedmiotu. błąd i nauczka by pytać wcześniej. uśpiło mnie to, że zazwyczaj niemcy są bardzo korektni na aukcjach. ostatnio nawet dostałem zwrot paypalem części kosztów wysyłki, bo sprzedawcy wysyłka wyszła taniej niż podał w opisie aukcji. jednak jak widać czujność trzeba zawsze zachowywać. pozdrawiam serdecznie
Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay
Posty z największą liczbą podziękowań