WWW.EBAY.COM. zamóienie z USA. POMOCY

kamil_185
Użytkownik
Witam was wszystkich! Mam pewnien problem ponieważ chce coś zamówić z serwisu ebay.com. Każdy wie jak w USA jest wszystko tanie przeliczając na polskie złotówki. I dlatego chciał bym coś z tamtąd zamówić, ale odstrasza mnie to ze zamawiany przedmiot jest tak daleko i niewiedział bym jak postępować, mój angielski też jest kiepski więc niewiem wogóle nic, jak np: wpłacić pieniążki na konto, albo porozumieć się ze sprzedającym itp... Mam do was pytanie? Kto z was zamawiał coś ze stanów poprzez ebay. Jestem użytkownikiem allegro od 2 lat ale teraz chce coś kupić z daleka.... Bardzo mi natym zależy więc proszę o pomocne odpowiedzi. Pozdrawiam Kamil.
Pokaż cały temat
joasia.aaa
Użytkownik
Hej.Kupowałam parę rzeczy W USA.Tłumaczę translatorem,wychodzi czasem śmiesznie, ale się dogaduję. Pomogą Ci osoby tłumaczące na Ebayu.Nie zginęła mi ani paczka. Wysokie koszty wysyłki i trzeba się liczyć z możliwością oclenia (parę razy udało mi się).Cło płaci się w urzędzie pocztowym przy odbiorze.Czas wysyłki - różnie od tygodnia do miesięcy (samolot czy statek). Koszt zależy od tego czy wysyła paczką czy listem, od części kraju(w większych miastach warto skorzystać z kuriera).Przy zakupie lornetki warto byłoby ubezpieczyć przesyłkę, a wtedy wzrasta prawdopodobieństwo oclenia.Trzeba sprawdzić przed licytacją, czy można płacić Paypal, to najprostsza forma zapłaty.Po zakupie trzeba pilnować terminów zgłoszeń nieotrzymania przesyłki i na Ebay i Paypal,żeby ewentualnie domagać się zwrotu (chyba bez kosztów wysyłki).Kupowałam jakiś czas temu i nie czuję się ekspertem co do szczegółów.Myślę, że nie ma się czego bać ,ryzyko na pewno większe niż na Allegro.Dużo inf znajdziesz szukając w starych odpowiedziach na Forum i Centrum Odpowiedzi. Powodzenia
Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay
Posty z największą liczbą podziękowań