WWW.EBAY.COM. zamóienie z USA. POMOCY

kamil_185
Użytkownik
Witam was wszystkich! Mam pewnien problem ponieważ chce coś zamówić z serwisu ebay.com. Każdy wie jak w USA jest wszystko tanie przeliczając na polskie złotówki. I dlatego chciał bym coś z tamtąd zamówić, ale odstrasza mnie to ze zamawiany przedmiot jest tak daleko i niewiedział bym jak postępować, mój angielski też jest kiepski więc niewiem wogóle nic, jak np: wpłacić pieniążki na konto, albo porozumieć się ze sprzedającym itp... Mam do was pytanie? Kto z was zamawiał coś ze stanów poprzez ebay. Jestem użytkownikiem allegro od 2 lat ale teraz chce coś kupić z daleka.... Bardzo mi natym zależy więc proszę o pomocne odpowiedzi. Pozdrawiam Kamil.

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (10)

Odpowiedzi (10)

kamil_185
Użytkownik
No własnie nie posiadam konta na PP ani karty;/
makarevitz
Użytkownik
oczywiście kartę do płatności PP posiadasz?
makarevitz
Użytkownik
do joasiaaa: A wiesz może czy jest jakaś możliwość odzyskania pieniędzy gdyby przesyłka nie dotarła?Czy sprzedawca ponosi pełną odpowiedzialnosć za wysyłke?
kamil_185
Użytkownik
Ok będe szukał i próbował.......Dzięki za odpowiedzi już coś wiem na ten temat
makarevitz
Użytkownik
akurat w tym przypadku wysyłka do PL jest niemożliwa. Musisz szukać sprzedawców którzy sprzedają na cały świat-international shipping,jeśli pise w shipping cost-To Poland-not specified tz.że raczej nie ma takiej możliwosci
joasia.aaa
Użytkownik
Hej.Kupowałam parę rzeczy W USA.Tłumaczę translatorem,wychodzi czasem śmiesznie, ale się dogaduję. Pomogą Ci osoby tłumaczące na Ebayu.Nie zginęła mi ani paczka. Wysokie koszty wysyłki i trzeba się liczyć z możliwością oclenia (parę razy udało mi się).Cło płaci się w urzędzie pocztowym przy odbiorze.Czas wysyłki - różnie od tygodnia do miesięcy (samolot czy statek). Koszt zależy od tego czy wysyła paczką czy listem, od części kraju(w większych miastach warto skorzystać z kuriera).Przy zakupie lornetki warto byłoby ubezpieczyć przesyłkę, a wtedy wzrasta prawdopodobieństwo oclenia.Trzeba sprawdzić przed licytacją, czy można płacić Paypal, to najprostsza forma zapłaty.Po zakupie trzeba pilnować terminów zgłoszeń nieotrzymania przesyłki i na Ebay i Paypal,żeby ewentualnie domagać się zwrotu (chyba bez kosztów wysyłki).Kupowałam jakiś czas temu i nie czuję się ekspertem co do szczegółów.Myślę, że nie ma się czego bać ,ryzyko na pewno większe niż na Allegro.Dużo inf znajdziesz szukając w starych odpowiedziach na Forum i Centrum Odpowiedzi. Powodzenia
makarevitz
Użytkownik
podaj numer aukcji
kamil_185
Użytkownik
Chciałem zamówić lornetke o wartości 130$ w polsce kosztuje prawie 600zł
makarevitz
Użytkownik
jeżeli to coś nie ma wielkiej wartości to nie ma problemu,jest szansa że nawet nie zapłacisz cła,ale jak chcesz kupic coś konkretnego(co to miało by być?)to masz ten sam problem co ja,niestety nikt z forumowiczów jeszcze nie odpowiedział na moje pyt.,mimo to zdecydowałem się że zaryzykuje,najbardziej mnie martwi że paczka mogła by się poprostu zawieruszyć,co się zdarza,dlatego myślę że jedyna opcja to kurie(ubezpieczony),nie wiem tylko jak wtedy z odprawą celną,fajnie by było jakby ktoś z doświadczeniem doradził
Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay
Posty z największą liczbą podziękowań