Zwrot pieniędzy za zagubiony przedmiot

Chcę kupić buty na ebayu angielskim, ale sprzedawca nie oferuje wysyłki listem poleconym (przy odbiorze wymagany jest podpis). Czy jeśli wyśle do mnie przesyłkę nierejestrowaną, a ja jej nie otrzymam, to czy PayPal zwróci mi pieniądze po otworzeniu sporu? Nie będę miała jak udowodnić, że paczka nie dotarła.

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (2)

Odpowiedzi (2)

Zrob tak jak napisal shaver_poland

 

Zasada jest prosta: nie musisz udowadniac ze nie otrzymalas paczki (zreszta , jak to udowodnic?) to sprzedawca musi udowodnic ze wyslal.

jeżeli jest to firma, a ma opinii powiedzmy +2000 wzwyż to może wysyła np. kurierem, ja kupowałem od firmy nr 1 w UK napisali na aukcji standard delivery a wysyłają kurierem

 

+ zadaj pytanie sprzedawcy, czy istnieje możliwośc wysyłki signed for lub airsure (oby dwie usługi mają trakingi), jesli ci napisze, że nie wysyła bo cos tam to kupisz

 

a po dwóch tygodniach założysz spór na paypalu (czas wynosi 45 dni od kliknięcia w KT), że nie otrzymałaś przedmiotu, w tym sporze będziesz wymieniać uwagi z sprzedającym, jeśli to nie dojdzie do skutku, eskalujesz do rangi roszczenie. I to paypal a właściwie spece z tej firmy zdecydują co się stało z paczką, ale raczej na 100% odzyskasz.

Od otwarcia sporu, do eskalowania roszczenia wyst. ramy czasowe

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay