Po ponad 60 dniach od zamówienia otrzymuje przedmiot za który sprzedawca zwrócił mi zapłatę

Witam

 

Już kilkukrotnie zdażył mi się taki problem i nie wiem jak powinienem go rozwiązać zgodnie z polityką eBay'a / PayPal'a oraz etyką kupującego.

 

Zamówiłem przedmiot, który nie przychodzi od dłuższego czasu, sprzedawca po 45-60 dniach od zakupu zwraca mi zapłatę przez PayPal. Następnie przedmiot przychodzi i co wtedy powinienem zrobić ?

 

Wcześniej wchodziłem na konto PayPal i ręcznie poprzez wyślij pieniądze odsyłałem zapłatę do sprzedającego z informacją że przedmiot otrzymałem oraz opisem aukcji której dotyczył. Niestety w tym przypadku eBay nie dostaje informacji na ten temat (czytaj swojej prowizji), PayPal wkońcu doda mnie na czarną listę jako nieucziwego kupującego, a sprzedawcy pomyślą że w takim dzikim kraju jak Polska wszystko ginie i przestaną tu wysyłać (zdażyło mi się że musiałem prosić sprzedającego o dodanie naszego pięknego kraju).

 

Z góry dziękuję za porady  

 

Pozdrawiam

Iwo

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (1)

Odpowiedzi (1)

jak chcesz mu zaplacic to musisz zrobic to recznie, bo z automatu juz nie darady, ale skoro koles sie nie odzywa ja bym to olal 😛

 

spokojnie nic takiego nie pomysla, to wedlug Twojego twierdzenia jestem osusztem to potegi enter, gdyz jak ja otrzymuje nie odebrany przedmiot przedmiot przez kupujacego to mija grubo ponad 60 dni w niektorych przypadkach i jakos kasy nie zwracam, bo fizycznie nie mam jak

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay