Dlaczego w PLN i dlaczego tyle

Witam, sprzedalem ostatnio dwa przedmioty na ebay. Jeden za 80 funtow drugi za 265 wczoraj.

 

Po pierwsze chce sie zapytac dlaczego ebay wystawil mi rachunerk w PLN? Mieszkam na stale w Uk, zarabiam w UK a oni przeliczaja po slabym kursie na PLN zebym ja znow musial rpzeliczac po slabym kursie placac w funtach.

 

Po drugie przeczytalem w zasadach ebaya ze prowizja od sprzedanego przedmiotu wynosi 2,5% (nie wiecej niz 43,70 zl). Z jakiej racji ebay wyslal mi za pierwsza tranzakcje 43,03 co daje prawie 10% a za druga mam do zaplaty okolo 110 zl??

 

To sie kupy nie trzyma, czy ktos moglby wyjasnic, skad tak wysokie oplaty niezgodne z tym co podaje sam ebay i gdzuie moglbym zlozyc zazalenie i podanie z zadaniem o zmiane faktury na funty?

 

Pozdrawiam

Dziekuje z gory za odpowiedz

Zaakceptowane rozwiązania (1)

Zaakceptowane rozwiązania (1)

co do pierwszej czesci pytania, my tego nie wiemy pisz do serwisu w tej sprawie, mozesz wpisac w szukajke "waluta rozliczeniowa" i moze bedziesz mogl zamienic na funty

 

co do drugiej kwestii wszystko sie zgadza, dobrze przeczytales ze prowizja wynosi 2,5% ale tylko i wylacznie na ebay.pl, w pozostalych serwisach wynosi 10%

Odpowiedzi (0)

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay