Zakup aparatu fotograficznego!

Witam! Chcę zakupić aparat fotograficzny z Niemiec ja mieszkam w Polsce i załozyłem konto na ebay.pl i moje pytanie jest takie ;Czy poniosę jakieś dodatkowe koszty zakupu oprócz przesyłki,czy np za przelew pieniędzy czy jakiś podatek vat?Pozdrawiam i dziekuję za pomoc;))

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (4)

Odpowiedzi (4)

.

Zapłacisz cenę, opłatę za wysyłkę oraz VAT. Poza tym kupujący nie ponosi żadnych dodatkowych opłat. 

 

vat ma kazdy produkt,ale cene ktora widzisz jest juz brutto, sprzedawca niemoze dorzucic do tej ceny vatu itd.

 

vat-masz doliczony niby ebay automatycznie dolicza, ale jesli towar idzie spoza unii to muszisz sie liczyc z dodatkowa oplata przy odbiorze np. na pocczie jak tak mialem jak z rosji bralem czesci doplacilem raz 7zl raz 8zl, ale znajomy za list musial doplacic 25zl.

 

ja tesz czasem cos biore z niemiec, u mnie wyglada to tak: masz mozliwosc platnosc przez paypal wtedy placisz za przelew symbolicznie pare zlotych, natomiast jesli sprzedawca napisze ze nie obsluguje paypal a tylko przelew bankowy to niestety drogo wyjdzie, w pkobp koszt przelewu za granice to bylo ostatnio(2 lata temu)100zl plus prowizja za przewalutuwanie na europo kursie wyzszym niz ma nbp, dlatego place przez paypal, innych form platnosc nie znam.

dlatego jak ktos pisze poco nam euro to zawsze przypominaja mi sie oplaty dla banku za samo przewalutowanie.

Zaplacisz VAT (pobierze od ciebie Ebay), tak jak w sklepie.

 

Pozatym kupujacy nie ponosi zadnych dodatkowych kosztow. 

 

Jesli sprzedawca doliczy, po zakupie jakies oplaty to nie musisz placic. Zglos go do Ebay .

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay
Posty z największą liczbą podziękowań