31/01 zakupiłem przedmiot we Francji, nie otrzymałem go. Sprzedawca prosił o czas-ze względu na 'zły stan zdrowia'. Jak odzyskać pieniądze?

Szanowni Państwo,
W styczniu zakupiłem przedmiot we Francji. Nie otrzymałem przedmiotu do tej pory. Kontaktowałem się wielokrotnie ze sprzedającym - usprawiedliwiał swoje działanie problemami ze zdrowiem i zapewniał, iż wkrótce paczkę wyśle. Wykazałem się dobrą wolą i zrozumieniem czekając na przedmiot mimo upływu czasu, w którym mogłem odwołać się bezpośrednio do usługi rozstrzygania sporów w ramach serwisu eBay. Niemniej, moje działania okazały się bezskuteczne. 
Proszę o pomoc odnośnie moich możliwości odzyskania straconych środków pieniężnych.
Z góry dziękuję za informację zwrotną.

Z wyrazami szacunku

AK

Pokaż cały temat

Niestety, eBay bierze prowizję, ale nie chroni skutecznie kupujących. Zgłoszenie na Policję nic nie da w przypadku transakcji poniżej 2000zł, a z pozwem cywilnym trzeba się zgłosić do sądu należnego dla miejsca zamieszkania oszusta. Jeśli jeszcze możesz, wystaw sprzedawcy konkretną opinię, to wszystko. Po trzech miesiącach nawet opinii już nie wystawisz, oszuści to wiedzą. Wie też eBay, ale nie reaguje na oszustów, widać prowizja robi swoje.

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay