Kupuję porcelanę z UK, od czego zalezy czy zapłacę podatek i opłate importwą?

Kupiłam porcelnę z UK od 4 róznych sprzedawców. Zanim otrzymałam paczkę poinformowano mnie o koniecznośći wniesienia opłaty celnej i podatku. W kazdym przypadku podatek ten był inny.Nie wiem od czego to zależy. Wartośc przedmiotów nie przekraczała 50 funtów.Czy można uniknąc tego typu opłat w kupując w UK? Prosze o pomoc.

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (1)

Odpowiedzi (1)

Od 1 lipca 2021 r. Unia Europejska wprowadza znaczące zmiany dotyczące pobierania VAT od importu do UE, dostaw na terenie UE przez sprzedawców spoza UE oraz dostaw międzynarodowych w obrębie UE. 

 

  • Zostanie zniesione obecne zwolnienie z VAT od towarów importowanych do UE o wartości do 22 EUR.
  • eBay będzie pobierać i odprowadzać VAT od towarów o wartości do 150 EUR importowanych do UE i sprzedawanych konsumentom.

https://strefasprzedawcy.ebay.pl/aktualnosci/wrzesien-2020/vat

 

+ jeśli zakup był w ramach global shipping program płacisz wszystkie opłaty z góry i pewnie moga się różnić np. zależnie do tego, jak sprzedawca określił wagę, wymiary przesyłki + operator global shipping program też pewnie dolicza swoją prowizję

 

ja będę testował zakup z adresem w uk i przesłaniem kilku przesyłek w 1 paczce na docelowy adres by nie płacić za wysyłke każdej osobno, ale wtedy paczki przechodzą przez pośredników , mogą być przepakowywane, trwa to dłużej, ale i tak musi byc deklaracja wartości i przechodzi odprawę 

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay